Hoşgeldiniz  

ATAY, YENİDEN BAŞKAN

admin | 01 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ercan Atay Başkanlığındaki Batman Çalışan Gazeteciler Derneği, 3. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Ercan Atay, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

TEK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLDİ

9 gazete, 2 radyo, 3 ulusal haber ajansının üye olduğu Batman Çalışan Gazeteciler Derneği, 3. Olağan Kongresini Artukbey Cafe’de gerçekleştirdi. Olağan Kongrenin Divan Başkan ve Üyeliklerini Gazeteciler Mansur Obut, Yusuf Uyanık ve Selman Tur yaptı. Tek liste ile gidilen seçimde Gazeteci Ercan Atay, delegelerin güvenoyunu alarak yeniden başkan seçildi.

YÖNETİM KURULU ŞU GAZETECİLERDEN OLUŞTU:

Ercan Atay Başkanlığı’ndaki Derneğin Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Halit Beytüt, Nimet Dal, M. Şirin Yılmaz, M. Şükrü Yıldırım, Osman Seyrek, Hatice Türkan, Mansur Obut, Ferhat Malgir

DERNEĞİN DİSİPLİN KURULU’NDA ŞU İSİMLER YER ALDI:

Batman Çalışan Gazeteciler Derneği’nin disiplin Kurulu’nda Gazeteciler Hasan Ölük, Übeydullah Baş ve Fazıl Sezer yer aldı.

YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALARI ANLATTI

2018 yılının Şubat Ayında gerçekleşen 2. Olağan Genel Kuruldan bu yana ülkede yaşanan koşullar ve yaşanan gelişmelere ilişkin basın açıklamaları ve kamuoyu mesajları yayımladıklarını belirten Başkan Atay “Her yıl Ramazan Ayında üyelerimizle iftar sofralarında buluştuk. Dönemin Belediye Başkan ve Valileri ile sabah kahvaltıları ve sohbet toplantıları düzenledik. DİKA desteğiyle haber yazımı ve mizanpaj konulu eğitim düzenleyip, üyelerimize sertifika dağıttık. Mardin, Adıyaman, Urfa, Siirt, Gaziantep, Kilis ve Şırnak’ta Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu toplantılarına katıldık, derneğimizin önemli bir yer edinmesini sağladık. Bağlı bulunduğumuz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun Ardahan, Ankara, Ordu ve Sinop’ta Başkanlar Kurulu Toplantılarına katıldık. Göç İdaresinin Ankara, İzmir ve Van toplantılarına katıldık. Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu’na bağlı 9 ilden gazete cemiyeti başkan ve üyelerinden oluşan 30 gazeteciyi Batman’da 2 gün ağırladık, Batman Valisi, Batman Rektörü ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile bir araya getirdik. Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu’nun bu yıl ilkini düzenlediği Gazeteciliğe Özendirme Yarışması’na ortaklık ettik. İlk ödül törenimizi 10 Ocak tarihinde Urfa’da yaptık. Bu yıl ödül töreninin Batman’da yapılması için teklif sunduk” dedi.

YAPACAKLARINI ANLATTI

Batman’da yeni dönemde yürütmeyi planladığı çalışmalardan bahseden Atay “Üyelerimiz rahatlıkla kullanabileceği bir basın evi hazırlıklarını yapıyoruz. Yönetim Kurulu Üyelerimizle iki ayrı whatsaap grubu kurarak, iletişimimizi güçlendireceğiz. Batman’da düzenlemeyi planladığımız Gazeteciliği Özendirme Yarışmasına katılımı arttırmak için özendirici ödüllerin dağıtılmasını sağlayacağız. İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi, Avrupa Birgi ve GAP İdaresi desteğiyle, internet gazeteciliği ve habercilik konuları üzerine çalıştay düzenleyeceğiz. Manisa, Kayseri, Amasya Valileri ile görüşerek bu illere iş gezileri düzenleyeceğiz” dedi.

169 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.