Hoşgeldiniz  

ATIK SU ARITMA TESİSİ İÇİN TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

admin | 19 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hasankeyf yeni yerleşim alanı için yapılan Atık Su Arıtma Tesisi’nin işletme sorunları Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıda çözüme kavuşturuldu.

Hasankeyf Atık Su Arıtma Tesisi işletme problemleri ve devreye alma işleri ile ilgili konuların ele alındığı toplantıda; tesisin en kısa zamanda hizmete alınması için Batman Belediyesi’nin teknik desteği ile DSİ Ilısu 16. Bölge Müdürlüğü ve Hasankeyf Belediyesi koordinasyonunda çalışmaların yürütülmesi kararlaştırıldı.

Arıtma tesisinde DSİ Ilısu 16. Bölge Müdürlüğü tarafından Uzaktan Sürekli Atık Su İzleme Sistemi (SAİS) kurulacak ve böylece tesis, anlık olarak çıkış suyunu analiz edip ilgili bakanlığa gönderebilecek. Bu sayede çıkış suyunun anlık olarak izlenebileceği sistem çalışır hale getirildikten sonra tesis, Hasankeyf Belediyesi’ne devredilecek.

BATMAN BELEDİYESİ’NDEN HASANKEYF BELEDİYESİ’NE TEKNİK DESTEK

Tesisin hizmete girmesi için Batman Belediyesi olarak, Hasankeyf Belediyesi’ne gerekli teknik desteği vereceklerini ifade eden Vali Şahin, Hasankeyf Belediyesi’nde teknik ekip oluşturulana kadar Batman Belediyesi tarafından tesiste teknik personel görevlendirmesi yapılacağını ifade etti.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; Hasankeyf Belediye Başkanı A.Vahap Kusen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Yürük, DSİ Ilısu 16.  Bölge Müdürü Ali Naci Kösali, Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Ömer Faruk Ataç ve ilgili kurumların teknik personeli katıldı

117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.