Hoşgeldiniz  

AYASOFYA İÇİN ŞÜKÜR DUASI YAPILDI

admin | 12 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Gençlik Kolları, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması dolayısıyla sabah namazının ardından şükür duası programı düzenledi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolga Genç ve  üyeler Şevket Başak Camisine gelerek sabah namazını kılıp şükür duası etti.

AK Parti Teşkilatından yapılan açıklamada “İçine ancak bilet alarak girebildiğimiz ecdad mirasına inşallah artık sadece abdest alarak gireceğiz. Tüm camilerimiz gibi Ayasofya’nın kapıları da, yerli ve yabancı, müslim ve gayrımüslim herkese sonuna kadar açık olacaktır. Bu kucaklayıcı tavır, aynı Ayasofya Cami gibi, ecdadımızın bize bıraktığı bir mirastır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yargı ve yürütme erklerinin yetkileri dahilinde aldığı kararlar, en az üç neslin hayallerinin gerçeğe dönmesi demek. Bu kararlara karşı verilen her türlü tepki Türkiye’nin egemenlik haklarının ihlali demektir. Cumhurbaşkanımız riyasetindeki Türkiye, sahip olduğu tüm hakları, milletimizin duygu ve talepleri doğrultusunda sonuna kadar kullanmaya kararlıdır. Hakkını kullanmaktan çekinmeyen, tam bağımsız ve büyük Türkiye yolunda cumhurbaşkanımızla birlikte yürümekten dolayı Ayasofya’nın da Rabbi olan Allah’a binlerce kez şükrediyoruz” ifadeleri yer aldı.

191 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.