Hoşgeldiniz  

AYBÜKE YALÇIN EBRU ATÖLYESİ AÇILDI

admin | 07 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Garnizon Komutanlığı Personeli “Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ebru Atölyesi” Oluşturdu

Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, Batman Garnizon Komutanlığı mensupları tarafından İlimiz merkez Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan ‘Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ebru Atölyesi’ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan ‘Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin açılış törenine katıldı.

Açılışa; Garnizon Komutanı Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 14. İÜS ÜS Komutanlığı personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Atölyelerin açılışını gerçekleştiren Vali Şahin, Garnizon Komutanlığı mensuplarının kendi ceplerinden bağışta bulunarak atölyeyi oluşturduklarını belirterek “Umarım, bu girişim herkes için çok önemli bir örnek teşkil eder.  Bir atölyeler hamlesini başlatıyoruz.  Okullar üzerinde çatı var, dört duvar, kara tahta, sıra ve öğretmen, bu eğitim için yeterli değil. Bunun üstüne koymamız lazım. Atölyeler, laboratuvarlar bunun için var. Bunlarla beraber eğitim çeşitlendirmeli ve o dört duvarın dışına çıkarmalıyız. Örneğin, kum havuzları üretmeliyiz. Uygulama bahçeleri yapabiliriz.  Bunlar yapılırsa çocuklarımız, okullarını daha çok sevmiş olacaklar.  Bunun bir örneğini Garnizon Komutanlığımızın, 14. İUS ÜS Komutanlığı’nın çok kıymetli mensupları yaptılar. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından okulun öğrencileri tarafından gerçekleştirilen sanat etkinliklerini bir süre izleyen Vali Şahin, yetkililerden yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

167 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.