Hoşgeldiniz  

AYDINLATMA DİREKLERİNİN MONTAJINA BAŞLANDI

admin | 01 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, kentin en büyük sosyal yaşam alanı olacak olan Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda peyzaj, kaldırım, yol düzenleme çalışmalarının ardından ışıklandırma için altyapı çalışmalarına başladı.

Yaklaşık bir ay önce elektrik altyapı çalışmalarına başlanan Kent Ormanı’nda aydınlatma direklerinin montajına başlandı.

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ın, üzerinde titizlikle durduğu ve çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürülmesi için talimat verdiği Yaşar Kemal Kent Ormanı yeni yılda modern bir görünüme kavuşacak. Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda 25 metre aralıklarla 35 adet 9,5 metre ile 6,5 metrelik çift konsollu aydınlatma direği yerleştirecek olan Batman Belediyesi Tesisler Müdürlüğü ekipleri, genel toplamda yol kenarlarına 35, Kent Ormanında da toplamda 100 adet aydınlatma direğinin montajını yaparak aydınlatma sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Yapılacak araç otoparkı için hem görüntü kirliliğini önlemek hem de estetik bir çalışmaya imza atmak isteyen Batman Belediyesi Tesisler Müdürlüğü ekipleri, her biri yaklaşık 1000 metrekarelik alanın aydınlatılmasını sağlayacak olan 12 metrelik sepetli 4 projektörlü direk montajı için de çalışmalarını sürdürüyor.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.