Hoşgeldiniz  

AYNI ANDA 3 KAPALI AMELİYAT

admin | 20 Kasım 2019 | Sağlık, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Üç kapalı ameliyatı aynı seansta olan 64 yaşındaki hasta bir gün sonra sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

64 yaşındaki Hanifi Avcı safra kesesi iltihabı ve çift taraflı kasık fıtığı nedeni ile Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde aynı seansta kapalı yöntemle üç ameliyatı birden oldu. Ertesi gün sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

“HEM FITIKLARINDAN HEM SAFRA KESESİ İLTİHABINDAN KURTULDU”

Genel Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Ümit Alakuş “Hastamız defalarca acile başvurmuştu. Kendisini tedavi edebileceğimizi anlattık ve ameliyat korkusunu yendi. Aynı seansta Laparoskopik (kapalı yöntem ) olarak hem safra kesesini aldık, hem de TAPP ( kapalı fıtık ameliyatı) yöntemi ile her iki büyük fıtığını tamir ettik. Hem fıtıklarından hem de safra kesesi iltihabından kurtuldu. Tüm ameliyat ve anestezi ekibinin özeni ile problemsiz bir ameliyat oldu, kendisine geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

“İYİ Kİ AMELİYAT OLDUM”

Sağlığına kavuşan Hanifi Avcı “3 yıldır sıkıntılar çekiyordum. Diğer hastalıklarım ve yaşım nedeni ile riskli olduğu için ameliyat olmaktan korkuyordum. Dr. Ümit Alakuş hepsini birden kapalı yapabileceğini, ameliyat olmamamın risklerini anlattı. İyi ki ameliyat oldum. Çok şükür sıkıntılarımdan kurtuldum. Doktorumdan ve tüm hastane çalışanlarından Allah razı olsun” dedi.

697 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.