Hoşgeldiniz  

BABACAN, KOZLUK KONGRESİNE KATILDI

admin | 08 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Batman temasları çerçevesinde 1. Olağan Kozluk İlçe Kongresi’ne katıldı.

Ali Babacan’ın Kozluk programına partisinin genel başkan başdanışmanı Ali İhsan Merdanoğlu ile genel başkan yardımcıları Mehmet Emin Ekmen, Sadullah Ergin, İdris Şahin ve çok sayıda üst düzey yöneticisi eşlik etti.

Kongrede konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Batman ve Dicle Nehri’nin beslediği coğrafyada binlerce yıllık tarihi geçmişi ve eşsiz doğası, Hazo, Yıldızlı, Kandil, Rabat kaleleri, Pisyar ve Çayhan köprüleri, İbrahimbey Camisi ve Erzen Antik kentiyle ülkemizin önemli turizm noktalarından biri olacakken, uygulanan yanlış politikalar ve ehil olmayan kadrolar ile maalesef ilçemiz bugün işsizlik ve yoksullukla anılmaktadır. Kozluk’un Batman’ın son yıllarda her türlü konuda karşı karşıya kaldığı sorunlara dur demek için ve bu dertlere deva olmak için buradayız.” ifadelerini kullandı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Batman’da partisinin 1. Olağan Kozluk İlçe Kongresi’nde konuştu. Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘KÜRT MESELESİ VAR MIYMIŞ, YOK MUYMUŞ, KOZLUK’A GELİN ANLATSINLAR’

“Fedakâr sağlık emekçilerimize ‘hain’ diyorlardı. Sonra Boğaziçi öğrencileri düşman panosuna yazıldı. Şimdi de Kanal İstanbul’a karşı çıkanları damgalıyorlar. Bugün Sayın Erdoğan çıkmış, Kanal İstanbul’u öve öve bitiremiyor. 500 bin kişilik kent kuracağız, diyor. Gayrimenkul, yine rant projesi… Çevre, deprem, dış güvenlik, uluslararası hukuk riskiyle ilgili kamuoyuyla paylaşılmış tatmin edici bir çalışma yok. Kafalarına koymuşlar, inatla ve ısrarla bu proje yapacağız diyorlar. Kendi istediklerini türden raporlar yazılsın diye sürekli olarak bürokrasiye baskı yapıyorlar. Önce raporlar ortaya konulur, ondan sonra siyasi karar alınır. Bunlar tam tersten çalışıyorlar, önce kafaya takıyorlar. Zaten rant varsa vazgeçirmek mümkün değil. Sonra da kafaya taktıkları proje için ne tür rapor gerekiyorsa onu istiyorlar.”

“GİTME ZAMANLARI YAKLAŞTIĞI İÇİN BÜYÜK PROJELERDE ACELE EDİYORLAR”

“Anlatacak tek kelimeleri kalmadı. Sunacakları bir tane başarı hikayesi bile kalmadı. Hazırda bekleyen büyük ihaleleri çabucak birilerine verelim diye acele ediyorlar. Çünkü vaktin daraldığını, gitme zamanlarının yaklaştığını çok iyi biliyorlar. İtiraz eden olunca ellerindeki iktidar gücünü kullanıyorlar. Aykırı fikirleri susturmaya çalışıyorlar. Kendileri çalıp kendileri oynamak istiyorlar. Ama lafla peynir gemisi yürümüyor.”

“ANKARA’DA EVİNDEN AHKAM KESMEK KOLAY”

“Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. Gelin hele bir Batman’a, Kozluk’a… Şırnak’a, Diyarbakır’a, Hakkari’ye gelin. Vatandaşlarımıza sorun da, Kürt meselesi var mıymış, yok muymuş, anlayın. Kürt gençlerimizle oturup çay içmeniz lazım. Ama yalnız gelmeyin. Krizlerin ortağı, küçük ortağı da yanınıza alın. O da buralara hiç gelmiyor. Ankara’da evinden ahkam kesmek kolay. Hatta üçüncü ortağı da katın heyete. Öyle koruma ordularıyla gelmeyin. Başka şehirlerden otobüsle yandaş taşımacılığı da yapmayın. Halkın arasına çıkın.”

“KÜRT MESELESİNİ SİYASET KANALIYLA ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ”

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK saldırısı sonucu şehit düşen Şenay Aybüke Yalçın’ı anan Babacan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu halkın, yöneticilerin hukuksuz baskı politikaları ile terör örgütünün tehdidi arasında sıkışmasına karşı olduğumuz için buradayız. Kalbinin sıcaklığı sesine yansıyan, her defasında yüreğimizi titreten ve 22 yaşında terör örgütünün katlettiği müzik öğretmenimiz Aybüke Yalçın için buradayız. Bu topraklara ölümü layık görenlere karşı buradayız. Siyasetin önünü açmak için, Kürt meselesini siyaset kanalıyla çözmek için buradayız.”

“ANADİLLERİNİ ÇATIŞMA KONUSU OLMAKTAN ÇIKARACAĞIZ”

“Bunlar Kürtçeyi sadece partili cumhurbaşkanına ilan-ı aşk ederken hatırlıyorlar. Biz bu topraklarda konuşulan anadillerini çatışma konusu olmaktan çıkaracağız. Milyonlarca seçmenin oyunu yok sayan haksız kayyum politikasını sona erdireceğiz. Yerel yönetimlerin daha çok yetkiye sahip olması gerekir. İfade hürriyeti başta olmak üzere, vatandaşlarımızın bütün temel hak ve özgürlüklerini olduğu gibi tanıyacağız.”

“YANLIŞTA ISRAR VE İNAT ETMENİN SONUCU YOKSULLUK İNTİHARLARI”

“Ülkeyi sorunlarda eşitlediler. Eşitlikten, çözümden anladıkları bu: Demokratik standartları ve ekonomik refahı yok etmek. Koskoca ülkeye sorun üstüne sorun bindirdiler. Yoksulluk can alıyor. Bu ülkede yaşayan insanlar, bu ülkede yaşadıkları için yaşamaktan vazgeçiyor. Yaşatan değil, yaşamdan vazgeçiren bir ülke… Vatandaşlarımız bunu hak etmiyor. Yoksulluk intiharları Batman, Erzincan, Samsun, Kocaeli, İstanbul falan dinlemiyor. Yoksulluk hızla artıyor. Niçin? Ekonomi yönetiminde yanlış bir tez ısrarla, inatla dayatıldığı için. Tek bir kişi ‘İlla taraflı olacağım hem partinin genel başkanı hem de cumhurbaşkanı olacağım’ diye ısrar ettiği için. Şu yoklukta, şu yoksullukta milyarlarca dolar parayı Kanal İstanbul’a harcayacağız diye inat ediyorlar. Yazık, günah.” dedi.

KOZLUK İLÇE BAŞKANLIĞI’NA MEHMET ŞİRİN BAZ SEÇİLDİ

DEVA Partisi’nin 1. Olağan Kozluk İlçe Kongresi’nde DEVA Partisi Kozluk İlçe Başkanlığına Mehmet Şirin Baz seçildi.

Kozluk yönetiminde şu isimler yer aldı; Mehmet Kangül, Mehmet Şerif Aksoy, Muzaffer Batan, Barış Avcı, Mehmet Reşit Yaşar, Zozan Balku, Mehmet Kırdağ, Hadi Acar, Mansur Bozan, Kerem Belim, Emrah Baltaş, Veysel Durmaz, Canan Karabaş, Ömer Işık, Faruk Çiftçi, Şahin Baran, Şükriye Yaşar, Cahit Taş, Cengiz Taşdelen, Ziver Yaşar

203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.