Hoşgeldiniz  

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR

admin | 12 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, bağımlılıkla mücadele kapsamında düzenlediği ‘Bağımsız Hayat’ konferansıyla vatandaşların bilinçlenmesine katkı sağlıyor.

Belediye Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansta katılımcılara, bağımlılığın kişilerin psikolojik, fizyolojik ve sosyal hayatlarında oluşturduğu olumsuz etkiler ve etkileri en aza indirgemek için yapılması gerekenler anlatıldı. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansta madde kullanımına başlama nedenleri, bağımlılığın gelişme süreci, bireyleri bağımlılıktan koruma, bağımlı bir kişiye yaklaşım ve bağımlı bireyin tedaviye yönelme süreci gibi konulara değinildi. Bağımlılık Danışmanı/Psikolog Ahmet Sütçü ve Sosyal Hizmet Uzmanı Seda Güneş, madde bağımlılığının başlangıcında etkili olan nedenlerin başında ‘merak’ ve ‘arkadaş çevresi’ olduğunu aktardı.

Son yıllarda madde kullanımında büyük artış yaşandığı, uyuşturucu madde kullanımına başlama yaşının giderek düştüğü, özellikle ergenlik ve genç yetişkinlik döneminde bireylerin risk altında olduğuna dikkat çeken uzmanlar ailelerin iyi birer gözlemci olmaları gerektiğini vurguladı.

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, topluma yönelik farkındalık ve bilinçlendirme konferanslarının devam edeceğini bildirerek Ücretsiz Psikolojik Destek almak isteyen vatandaşların Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Psiko-sosyal destek merkezine başvurabileceklerini veya 0(488) 213 13 35 telefon numarasını arayıp randevu alabileceklerini söylediler.

165 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.