Hoşgeldiniz  

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KURULU TOPLANDI

admin | 10 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcı Vekili Eray Akkavak, Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Engin Tilkat, Vali Yardımcısı Ramazan Fani, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, ilgili kamu kurum yöneticileri ve Batman Yeşilay Şubesi yetkilisi katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı; İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Psikolog Ömer Işık tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamın da kamu kurumlarınca yürütülen çalışmalara ilişkin kurula yaptığı bilgilendirme sunumun ardından, bir sonraki dönemde yürütülecek çalışmalar ele alınarak görüşüldü.

Başta tütün mamulleri olmak üzere bütün bağımlılıklarla devletimizin ciddi bir inisiyatifi olduğunu ve bu konuda çok önemli bir mücadelenin verildiğini belirten Vali Şahin, bu doğrultuda İlimizde de ciddi çalışmaların yürütüldüğünü, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılık yapıcı maddelerden korunmak amacıyla uyuşturucu kullanımına karşı ilgili kurumların koordineli bir şekilde mücadele etmesi gerektiğini ifade etti.

194 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.