Hoşgeldiniz  

BAĞIŞ YAPAN ÇOCUĞA HEDİYE

admin | 17 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, bisiklet parasını kampanyaya bağışlayan çocuğu sevindirdi.

AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, Batman’da yaşayan  ve bisiklet almak için bursu ile biriktirdiği parayı Milli Dayanışma Kampanyası’na bağışlayan 12 yaşındaki Ahmet Yahya Onat’a bisiklet aldı.

Durumu öğrenen İl Başkanı Gür, aldığı bisikleti Ahmet Yahya’ya evinde hediye etti.

Gür, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na bursunu bağışlayan Ahmet Yahya’nın davranışından dolayı duygulandığını söyledi.

Ahmet Yahya Onat ise hediyeyi aldığı için mutlu olduğunu belirterek “Geçenlerde bisikletim çalınmıştı. Yeni bir bisiklet almak için bursumu biriktiriyordum ancak haberlerde kampanyayı görünce  bisiklete binmesem de olur deyip bursumu bağışladım. Durumu öğrenen AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, bana bisiklet hediye etti. Kendisine teşekkür ederim. Koronavirüs salgını  bittikten sonra  inşallah kardeşimle beraber sokakta bisiklet süreceğim” dedi.

Onat, ayrıca konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ve Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş’a teşekkürlerini iletti.

Ahmet Yahya Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerini arayıp, bisiklet almak için biriktirdiği bursunu kampanya hesabına yatırılması için yardım istemiş, eve gelen ekipler ise Ahmet Yahya’dan tutanak karşılığında aldıkları 290 lirayı kampanya hesabına yatırmıştı.

195 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.