Hoşgeldiniz  

BAKAN BEYİN SÖZÜNÜ BEKLİYOR EMEKLİLER…

Halit BEYTÜT | 29 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Milyonlarca emekli, Ocak zammını heyecanla bekliyor.
Zam oranı sorulan Hazine ve maliye Bakanı Nebati yaptığı açıklamada “Asgari ücrete yüzde 50 zam yapılmış şimdi sıra emeklilerde, onlarında hakkını vermek lazım” diyen Maliye Bakanı bakalım sözünde duracak mı?
Her ne kadar maliye bakanı emeklilerin de hakkını vermek lazım diyorsa da ben bu konuda yine son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın vereceğine inanıyorum. Bekleyelim ve görelim umarım Cumhurbaşkanı da emeklileri sevindirir.
Hem doların hem de aşırı zam furyasında son derece büyük sıkıntılar çeken emekli kesimin yapılacak tatminkâr bir zamla yüzünün gülmesini gerçekleştirecek bir artış yıllarını ülke kalkınmasına harcayıp, sonrada emekliye ayrılan bu kesimin de artık mutlu olması gerekir diye düşünüyorum.
Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuda gerekeni yapacağına inanıyor ve bu emekçilerimde bir nebze bile olsa sevindireceğine inanıyorum.
3 Ocakta açıklanması beklenen zam oranının tüm emekçilerimizi bir kez bile olsa rahat bir nefes almalarını sağlayacağına inanıyorum.
Ülkemin gerçek emekçileri büyük bir heyecanla açıklanacak Ocak zammını şimdiden büyük bir merakla beklemeye koyulmuşlardır. Dileğim bu emekçi kardeşlerimizin 3 Ocakta ki beklentileriyle bir sevinç yumağı oluşturmalarına vesile olur
Kıt kanaat aldıkları emekli maaşlarıyla zor koşullar altında yaşamlarını sürdüren emeklilerimizin beklentilerinin hayal kırıklığıyla sonuçlanmaması en büyük temennimizdir.
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bu merakla beklentiyi sevince dönüştüreceğine ve emeklilerimizin yüzünü güldüreceğine inanıyorum.

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.