Hoşgeldiniz  

BAKAN SELÇUK’TAN İLİMİZE ZİYARET

admin | 03 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, çeşitli toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti.

Bakan Selçuk’u havalimanında, Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar karşıladı.

Daha sonra Batman Valiliğine geçen Bakan Selçuk, Vali Şahin’den İlimizde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

İlimiz ziyaretine ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, Batman’daki eğitim ihtiyaçlarının yerinden gözden geçirilmesi, yetkililerle görüşülerek konuların ele alınmasının kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu belirterek “Burada eğitime olan talebin çok yüksek olması, eğitim standartları açısından çok hızlı bir mesafe alınması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bütün İl ziyaretlerimizde olduğu gibi burada da bazı iş adamlarımızla, hayırseverlerimizle, sivil toplum kuruluşların temsilcileriyle bazı değerlendirmeler yapacağız. Bunun dışında öğretmen arkadaşlarımızla bir toplantıda sohbet edeceğiz. Bu tür temasların, yerinde yapılan gözlemlerin daha sonraki aşamaları için oldukça etkili sonuçlar doğurduğuna inanıyorum. Bundan dolayı da Batman ziyaretimizin verimli geçeceğini, kısa ve orta vadede etkili sonuçlar doğuracağını düşünüyorum” dedi.

“İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI”

Bakan Selçuk daha sonra Valilik toplantı salonunda, Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, ilçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim müdürleri ile ‘İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

“ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI”

Valilik ziyaretinin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programına katılan Bakan Selçuk, İlimizde görev yapan öğretmenlere mesleki tecrübelerini anlattı ve eğitim planlamalarına ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Eğitim Buluşmaları Programa Vali Hulusi Şahin, Eşi Ebru Şahin ve İlimizde görev yapan çok sayıda öğretmen katıldı.

EĞİTİME KATKI SAĞLAYAN HAYIRSEVER VATANDAŞLARA PLAKET

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk, daha sonra Batman Valiliği tarafından Türkiye Petrolleri Kristal Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen, Hayırseverler, İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Selçuk, İlimizde eğitime yaptıkları katkılardan dolayı hayırsever iş insanlarına teşekkür plaket verdi.

290 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.