Hoşgeldiniz  

BAKAN VARANK BATMAN’DAYDI

admin | 18 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Siirt’ten karayolu ile Batman’a geldi.

Bakan Varank, Beşiri’ye bağlı İkiköprü Beldesi’nde; Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar ve siyasi parti yöneticileri karşıladı.

“MİLLİ EKONOMİ GÜÇLÜ SANAYİ”

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, ilçe ve merkezde gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından Batman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Milli Ekonomi Güçlü Sanayi” programına katıldı.

TP Kristal park sosyal tesislerinde düzenlenen yemek programına; Vali Hulusi Şahin,  AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir ve sanayiciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ı İlimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, Batman’ın genç ve yeni bir şehir olmasına rağmen, kentin güçlü bir sanayi kültürü ve bir girişimci ruha sahip olduğunu ifade etti.

Sanayicilere hitap eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “Sizler ekonominin üretken gücüsünüz. Sizler yatırım yaptıkça, istihdam oluşturdukça ekonomide çarklar dönüyor. Hükümet olarak her zaman yanınızdayız. İş ve aş söz konusu olduğunda devletimiz bütün imkânlarını seferber ediyor ve etmeye de devam edecek.  Batman’da yeni iş imkânlarının oluşmasına katkı sağladık. Batman genelinde OSB ve Sanayi Sitelerine toplamda 95 milyon liralık bakanlık kredisi kullandırdık. Üretim alt yapısına yaptığımız bu yatırımla sanayicimizin ve esnafımızın üretim kapasitesini arttırdı, Önümüzdeki yeni dönemde de Batman OSB’yi genişletiyoruz. 61 hektarlık alanın alt yapı projeleri ve keşiflerini onayladık, bu yıl ihaleye çıkacağız. Batman OSB’deki yolların düzenlenmesi ve enerji alt yapısının iyileştirilmesi için de inşallah 2 milyon liralık bir kaynağı buraya göndereceğiz” diye konuştu.Bakan Varank, ziyaret ve incelemelerin ardından akşam saatlerinde tarifeli uçakla ilimizden ayrıldı.

308 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.