Hoşgeldiniz  

BAKAN YARDIMCISI VE GENEL KOMUTANDAN BATMAN’A ZİYARET

admin | 17 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, çeşitli inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere İlimize geldiler.

Helikopterle Bingöl’den Batman’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin’i İl Jandarma Komutanlığı’nda; Vali Hulusi Şahin, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ve İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak karşıladı.

VALİLİĞE ZİYARET

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Valiliğimizi ziyaret ettiler.

Valilik bahçesinde Vali Yardımcıları ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılanan İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, Valilik makamına geçerek Vali Hulusi Şahin ile bir süre görüştüler.

İlimiz ziyaretinde ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, bölge genelinde sağlanan huzur ve güven ortamının kalıcı olması için bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların aralıksız devam ettiğini belirterek “Bölücü terör örgütüne karşı verdiğimiz mücadeleyi kesintisiz bir şekilde devam ettiriyoruz. Jandarma Genel Komutanımızla bu çerçevede bölgedeki Valilerimiz ve güvenlik birimlerimize yaptığımız ziyaretlerde, yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Terör örgütü belki tarihinin en zayıf ve en güçsüz günlerine geldi. Yaz döneminde başlatılan Kıran-1, Kıran-2 ve Kıran-3 operasyonlarıyla çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Aynı şekilde 1 Ekim’de başlayan kış operasyonlarımızla birlikte Kıran-4, Kıran-5 ve Kıran-6 operasyonlarını başlattık. Arkası devam edecek. Sahada güvenlik güçlerimizin basmadığı hiçbir nokta ve girmedikleri hiçbir in kalmadan mücadelemizi devam ettiriyoruz. Halkımızın bugün yakaladığı bu huzur ve güven ortamının devam etmesi, kalıcı hale gelmesi için jandarmamızla, polisimizle, özel harekatımızla, güvenlik korucularımızla ve ihtiyaç olduğunda Mehmetçiğimizle tüm sınırlarımızın içinde ve dışında devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, varlığımıza, huzur ve güvenliğimize kastetmeye çalışan bütün terör örgütü unsurlarına karşı aynı kararlılıkla mücadelemize bundan sonra da devam edeceğiz. Bizler huzurun, güvenliğin ne demek olduğunu son yıllarda yakaladığımız ortamda çok iyi biliyoruz. Ekonomiden sosyal ilişkilere kadar her alanda ne kadar güzel gelişmeler yakaladığımızı hep birlikte gördük. Bugün Batman’da terör konuşulmuyorsa, Tunceli’de turizm konuşuluyorsa, Bingöl’de tarım ve hayvancılık konuşuluyorsa, Hakkari’de madencilik konuşuluyorsa ve Van İlimiz tarihinin en yoğun turistini alabiliyorsa bunların hepsinin sağlanan huzur ortamından kaynaklandığını bizler ve bölge halkı çok iyi biliyor. Halkımızın bugüne kadar verdiği destekle elde ettiğimiz başarıları bundan sonra da pekiştirerek devam ettirmek ve bu güzelliği ömür boyu kalıcı hale getirmek için çalışıyoruz. Valilerimizin önderliğinde, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla sağlanan bu güzel ortam için emeği geçen kahramanlarımızı kutluyorum” diye konuştu.

223 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.