Hoşgeldiniz  

BAKMAYIN LÜKS ARABALARIN İLİ SARDIĞINA

Halit BEYTÜT | 11 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman çok çelişki arz eden bir şehir. Bir tarafa baktığınızda ardı arkası kesilmeyen son model araçlar, şehrin bir diğer tarafına baktığınızda ise çileli bir yaşamın sürdürüldüğünü görürsünüz.

İşsizliğin son derece doruk noktasına ulaştığı ilimizde fakirlerimizin de her geçen gün arttığını görmezlikten gelmemiz asla mümkün değildir.

İktidar kanadı 31 Martta seçimlerinden sonra sadece İstanbul’a odaklanmış, vatandaşın durumunu göz ardı etmekten öteye gidememiştir.

Aliye ve hazine bakanı her konuşmasında pembe tablolar çizmeye devam ederken, ülkedeki vatandaşın perişanlığını görmezden gelmesi son derece büyük bir talihsizliktir.

Batman her geçen gün büyüyen ve gelişen bir il olmasına rağmen istihdama yönelik çalışmaların olmaması işsizlikten bunalan insanlarımızın sayısını da her geçen gün artmaktan öteye gidememektedir. Bu yüzdendir ki vatandaş umutsuz ve de mutsuz.

Umutsuz ve mutsuzluğun olduğu bir ilde il ne kadar gelişirse gelişsin vatandaş için hiç ama h0içsbir anlamı taşımamaktadır.

Batman oldum olası işsizlik alanında tüm illere nazaran en bahtsız bir il olma özelliğini taşımaktadır.

Hal böyle olunca da vatandaşlarımızın oylarıyla meclise gidenlerin bu konuya ilişkin hiçbir icraat yaptıklarına kesinlikle tanık olmadık. Bunun yapanında kendilerini adamı sıfatını verenlerin de ilimize en ufka bir katkılarının olmadığına da tanık olmuşuzdur.

Hal böyle olunca da her şeyi devletten beklemenin de bir anlamının kalmadığın ifade etmek isterim.

Bu yüzden ilimiz her zaman olduğu gibi gerek işsizlik ve gerekse de istihdam alanından yeterince yararlanamayan biri l olmaktan kurtulmadı.

Yıllardır bu ilini ekmeğini yiyen havasını soluyan ve de yine bu ilde iş adamı sıfatını kazınıp her türlü imkânlardan yararlananların bu ile karşı ahde vefa borçlu olduğun bir türlü anlamamazlıktan gelmişlerdir.

Bu yüzden Batan umutsuz ve bu yüzden Batmanlı işsizler umutsuz.

Karnı tok sırtı pek olanların açın halinden anlamadığının en büyük örneğidir batman dileğimiz artık sağduyunun galebe gelmesi ve bu güne kadar istihdam adına hiçbir girişimde bulunmayan sözde işadamlarımız artık bu konuya gereken hassasiyeti gösterir ve işsizlerimizin umudu olurlar.

316 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.