Hoşgeldiniz  

BAL’DA ‘GEÇMİŞTEN GELECEĞE YÖN VER’ PROJESİ

admin | 16 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAL’DA ‘GEÇMİŞTEN GELECEĞE YÖN VER’ PROJESİ

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Batman Anadolu Lisesinde öğrencilere geleceğe yönelik yeni bir bakış açısı kazandırmak amacıyla başlatılan “Geçmişten Geleceğe Yön Ver” projesine katkı sunan doktorlarla bir araya geldi.

Batman Anadolu Lisesini ziyaret eden Müdür Mahmut Kurtaran, ‘Geçmişten Geleceğe Yön Ver’ projesi hakkında Okul Müdürü Mehmet Konak’tan bilgi aldı. Öğrencilerin meslek seçimine tecrübeleriyle katkı sunan doktorlarla bir süre sohbet edip öğrenciler adına onlara teşekkür etti.

Müdür Kurtaran “Batman Anadolu Lisemiz ilimizin en köklü okullarından biri. Bu okuldan aldığı iyi eğitimden sonra tıp ve mühendislik gibi fakültelerden mezun olan değerli arkadaşlarımızı okulumuzda görmekten son derece mutluluk duyduk. Değerli Arkadaşlar, meslek hayatınızı insanlara hizmet ederek geçirmeniz ve daha önce hepimizin üzerinde emeği olan öğretmenlerinizi ziyaret etmeniz çok güzel bir davranış örneği. Ayrıca geçmişte okuduğunuz sıralarda bugün okuyan sevgili öğrencilerimizle buluşmanız öğrencilerimize büyük motivasyon kaynağı oluyor. Başarılarınızla onlara rol model olacağınızdan hiç kuşkum yok. Bu aktarım öğrencilerimize yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Bu proje öğrencilerimizin “Mesleki Seçime” dair soru işaretlerini giderme konusunda çok faydalı bir proje oldu. Projede emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarımız ile siz değerli konuklarımıza verdiğiniz emeklerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Kurtaran, son olarak projeye katkı sunan doktorlara günün anısına birer kitap hediye etti.

Proje kapsamında Batman Anadolu Lisesinden mezun olmuş doktorlar öğrencilerle bir araya gelip o mesleğine ve hayatın birçok yönüne dair deneyimlerini öğrencilere paylaşıyorlar. Öğrencilerde, gelen konuklara meslekleri hakkında merak ettiklerini sorarak tıp mesleği ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buluyorlar.

118 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.