Hoşgeldiniz  

BAL’DAN 7. FİDAN ŞENLİĞİ

admin | 04 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAL’DAN 7. FİDAN ŞENLİĞİ

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Batman Anadolu Lisesi ve Batman Orman İşletme Müdürlüğünün iş birliğiyle hayata geçirilen 7. Fidan Şenliği ‘Doğaya Ses Ver, Geleceğe Yön Ver, Her Çocuk Bir Fidandır’ projesi kapsamında, okullara fidan ekimi ve dağıtımı yapıldı.

Batman Anadolu Lisesinde gerçekleşen etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, fidan şenliği kapsamında gerçekleştirilen “Doğaya Ses Ver, Geleceğe Yön Ver, Her Çocuk Bir Fidandır” projesiyle ilgili Okul Müdürü Mehmet Konak’tan bilgi alıp projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Öğrencilerde çevre bilincini oluşturmak ve daha yeşil bir dünya var etmek için önce kendi bulunduğumuz yeri yeşillendirerek işe başlamalıyız. Akademik yönde başarılı olan Batman Anadolu Lisesinin bu yıl yedincisini düzenlediği Doğaya Ses Ver, Geleceğe Yön Ver, Her Çocuk Bir Fidandır.” projesi Batman için çok faydalı ve yerinde bir çalışmadır. Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakmak, fidandan ağaca boy veren ilk adımı çocuklarımıza attırmak için girişilen bu projede emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Proje sahibi olan Batman Anadolu Lisemizin idareci ve öğretmenlerine ile desteğini esirgemeyen Orman İşletme Müdiresi Hüriye Öztürk’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından konuşan Orman İşletme Müdiresi Hüriye Öztürk ayrıca öğrencilere fidan dikimi ile ilgili bilgilendirme konuşması yaptı.

Orman İşletme Müdiresi Öztürk “Orman İşletme Müdürlüğü olarak daha yeşil ve daha temiz bir dünya için öğrenci ve öğretmenlerin ve Batman Anadolu Lisesinin bu güzel çalışmasını kutluyorum, Orman İşletme Müdürlüğü olarak bu tür faaliyetlere her zaman destek sunmaya hazırız.” dedi. Yapılan bilgilendirmenin ardından öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapıldı.

Müdür kurtaran’ın Batman Anadolu Lisesi ziyaretinde Şube Müdürleri Akın Arı ve M. Şirin Temiz eşlik ettiler.

Bu yıl yedinicisi düzenlenen fidan şenliğinde Batman Merkez okulları ve ilçe okulları olmak üzere toplam 719 okula toplamda 34 bin 100 adet fidan verilmek üzere fidan dağıtımı yapılacağını ifade eden Batman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Konak projeye desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürü Kurtaran ve Orman İşletme Müdiresi Öztürk’e teşekkür etti.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.