Hoşgeldiniz  

‘BARIŞ PINARI HAREKATI’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

admin | 07 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliğinin himayelerinde, Yedi Hilal Derneği Batman temsilciliği, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi ile Rize Güneysu Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’nin işbirliği ile İlimizde ‘Barış Pınarı Harekâtı ve Ortadoğu’nun Geleceği’ konulu konferans düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa; Vali Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, AK Parti 24-25-26. Dönem İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Emniyet Müdürü Kıraç Köroğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, Rize Güneysu Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Yedi Hilal Derneği Batman şubesi temsilcisi Ahmet Başaran’ın düzenleme komitesi adına yaptığı açılış konuşmasının ardından bir selamlama konuşması yapan Vali Hulusi Şahin, Ülkemizin çok önemli ve tarihi günler yaşadığını belirterek “Ortadoğu ve dolayısıyla dünya yeni bir şekle dönüşüyor. Arap baharından beri planlanmış birtakım tertiplerin startı verildi. Bu tertiplerin İslam coğrafyası için hayırlara vesile olmayacağı ilk günlerde anlaşılmıştı. Büyük fotoğrafı görmek lazım. İşte bu büyük fotoğrafı bize en güzel anlatacak olan üç dönem İstanbul milletvekilliği yapan Sayın Metin Külünk aramızda. Kendisi, küresel güçlerin ortadoğuda planlandığı neydi, ne oldu ve Barış Pınarı Harekatı’nın neyi engellediğini anlatacak” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ülkemizin jeopolitik konumu, uluslararası güçlerin Ortadoğu’daki hedefleri ve Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile dış güçlerin oyununu nasıl bozduğuna ilişkin bir konferans verdi.

251 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.