Hoşgeldiniz  

BARIŞA VESİLE OLANLARA TEŞEKKÜRLER

Halit BEYTÜT | 13 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bundan bir süre önce batman Adliyesi çıkışında iki aile arasında çıkan kavgada ne yazık ki bir vatandaşımız hayatını yitirmiş ve iki aile arasında büyüm bir husumetin başlamasına neden olmuştu.

İşte bu husumeti ortadan kaldırmak ve iki aileyi barıştırmak için kolları sıvayan eski batman milletvekilimiz Faris Özdemir ve ilimizin bazı kanaat önderleri iki ailenin barışma teklifini sunup kabul ettirdiler.

Kanaat önderlerinin teklifine olumlu yanıt veren Özerdem ve Ayhan aileleri geçtiğimiz hafta içinde Raman petrolde bir araya geldiler barış törenine ilimiz valisi Hulusi şahin, Emniyet Müdürümüz Köroğlu kıraç, alay komutanımız İsa Çakmak, müftü Turgut Erhan katıldılar.

İki aileyi barıştırma çabasını ortaya koyup bu husumetin ortadan kalkması adına ortaya konan gerçek manadaki özverili tutum ve davranışlar son drece sevindiricidir.

İş adamlarımızdan Bedrettin Nasıroğlu Beşiri belediye başkanı Sait karabulutun da katıldığı barış toplantısında tarafların içtenlikle bir barış gösterisi sunmaları katılımcılar arasında büyük bir memnuniyetin oluşmasına neden olmuştur.

İki ailenin aralarındaki husumetin kalkmış olması nedeniyle söz alan valimiz Hulusi şahin insanların tekrar doğru yola ulaşmaları kadar sevindirici bir olay olamaz.

İlimizin tanınmış iki ailesinin bir kaza sonucu aralarındaki uh0sumetin bir insanın ölümüyle sonuçlanmasına son derece üzüntü duyduk.

Bu nedenle husumetin daha fazla her iki aileye de zarar vermemesi için barış yoluna gitmeleri ve raya giren kanaat önderlerimizin tekliflerini kırmayarak barışı seçmiş olmalarının son derece memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

İl müftümüzün okuduğu dualar eşliğinde Kuranı kerimin altından geçen iki aile bireyleri birbirlerine sarılarak olası bir husumeti sonuçlandırdılar.

Bölgemizde bu tür husumetlerin olduğu gerçeğini öz önünde bulundurarak insanların arasındaki husumeti giderme adına çaba gösteren tüm kanaat önderlerimize içtenlik dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Batmandaki iki aile arasındaki husumeti de sonlandıran başta kanaat önderimiz Faris Özdemir, Bedrettin Nasıroğlu, Sait karabulut ve törene katılma özverisinde bulunan Batman Valisi Hulusi şahin Emniyet müdürümüz Köroğlu kıraç, Alay komutanımız İsa Çakmak’a ve İl müftümüz Turgut Erhan’a tüm batmanlılar adına teşekkürü bir borç bildiğimizi ifade etmek isterim.

Barışa evet diyen ve ki aile arasındaki husumetin sona ermesi adına büyük özveride bulunan her iki aileye ve mensuplarına da ayrıca teşekkürlerimizi sunarız aralarındaki barışın bir ömür boyu sürmesi dileğimizdir.

221 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BARIŞA VESİLE OLANLARA TEŞEKKÜRLER için 1 yorum

  1. Suat karataş dedi ki:

    Nefretin nasiroğlu önce o vurdukları Sinan köylülerin hesabını versinler.

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.