Hoşgeldiniz  

BARIŞTAN KARDEŞLİK DOĞAR

Muharrem BİTEN | 30 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Hiç bir savaş yoktur ki yanı başında analar ağlamasın. Zavallı halk dışında tezgâhlanan bu ölümcül oyun servetlerine servet katan ölüm baronlarının işidir. Mazlumlara ve Mustazaflara savaşmayı öğreten ve savaştıran bütün öğretileri çöpe atmak gerekir.
Her gün gariban insanların çocuklarının körü körüne ölümlere gönderen iradelerin mutlaka ALLAH a verecek mesappari olacağını da unutmamalıdırlar.
Tarihin bütün savaşlarında tarihçiler somut delillere dayanarak savaşın galibi ve mağlubunu ilan ederek kitaplaştırmaktadırlar.
Kayıp camların bekleyen dul eşlerin hasretlerinden kör olmuş annelerin çilesini ve isyanını savaşın galibi için de kaybedenin için de yok sayılarak kahramanlık destanları dikte edildi.
Hak e drtmedigimiz ve sebebini bilmediğimiz savaşlara sürüklediler bizi diyor ali şeriatı bir köle ağzından.
Nasıl galip olabilir si ki bir eve ateş düştüyse sebepleri ne olursa olsun yok olsun senin galibiyetin deme dışında bir sözüm yoktur.
Senin galibiyetin mazlumların kanı ile sağlanmışsa SENDEN yana umudum kalmadı. Sende diğerleri gibi akıttıkça akan kanın büyüsüne katılanlardansın.
Iran kralı Manisa’da karun ü esir alır ve altın işlemeli Manisa’yı harabeye çevirir.
Karına der ki bak şehrini nasıl yok edip harabeye çevirdim der. Karun pers kralına döner ve der ki “.sen benim şehrine hiç bir şey yapmasın. Şimdi senin elinde ve bir harabe şehir var elinde ” der.
Ama ölen yok olan masum ve mazlum halkın kanına ikisinin de eli bir kere bulaşmıştır.
Asıl olan barıştır, asıl olan aynı havayı soluduğumuz bu dünyayı kendi hırs ve ihtiraslarımıza kurban etmemektir.
Bir damla kanın bedelini ödeyemeyeceğimiz bu dünyayı cehenneme çevirmenin ne ırksal ve ne dinsel Hiç bir açıklaması olamaz. Barışa yüzümüz dönük yasamadığımız bir an bile olursa, BARİSTAN uzaklaşma hırsına kapılabiliriz. İnsanca içimizdeki tüm halkları kardeş ve insanca kabul etmenin en iyi zamanı Ramazan ayının şerefi ve kadir gecesinin güzelliği adına sahip çıkalım.

354 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.