Hoşgeldiniz  

BARO TALEPLERİNİ AÇIKLADI

admin | 05 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BARO TALEPLERİNİ AÇIKLADI

Batman Barosu Başkanı Av. Erkan Şenses ve Baro Avukatları 5 Nisan Avukatlar günü nedeniyle Baro binası önünde basın açıklaması yaptılar.

Baro Başkanı Erkan Şenses tarafından okunan açıklamada “5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladığımız bu günü vesile kılarak, toplumsal meseleler ve kamu hukukunu da yakından ilgilendirdiği için mesleki sorunlarımıza ilişkin değerlendirmeleri kamuoyuyla paylaşmayı görev biliyoruz.

Başlıca talepleri arasında Avukatlık hizmetlerinde KDV indirimi yapılması, CMK ücretlerinin Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’ne çıkarılması, Soruşturma dosyalarının incelenmesi ve dosya hakkında bilgi almak isteyen meslektaşlarımızdan dilekçe ve kimlik fotokopisi alınması uygulamasına son verilmesi, gerektiğinde avukatların savcılarla dosya hakkında görüşebilmesi sağlanması, Adliyede avukattan arındırılmış bölge uygulamasına son verilmeli, bu kapsamda avukat kartlarının hakim ve savcıların olduğu bölümün kapılarını da açabilmesi sağlanması, Kozluk Adliyesi’ne girişte, Batman Valiliği ve Batman Emniyet Müdürlüğü’ne girişte avukatların çantalarını x-ray cihazından geçirme zorunluluğu Avukatlık Kanunu’na aykırı olup bu uygulamaya derhal son verilmelidir” ifadeleri yer aldı.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.