Hoşgeldiniz  

BAŞARILI ÖĞRENCİLER’DEN KURTARAN’A ZİYARET

admin | 03 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Antalya Konyaaltı sahilinde 6 ülkeden sporcuların katılımıyla gerçekleşen 20. Balkan Yürüyüş Şampiyonasında derece yaparak Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazanan Batman Spor Lisesi Öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret etti.

Başarılı Batman Spor Lisesi Öğrencileri Hayrettin Yıldız, Mazlum Demir ve Şükran Ayaz’ı öğretmen ve antrenörleriyle birlikte makamında konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; başarılı öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Müdür Kurtaran “Sevgili gençler, ulusal ve uluslararası şampiyonalarda göstermiş olduğunuz üstün başarınızdan ötürü sizleri ve öğretmenlerinizi tebrik ediyorum. Göstermiş olduğunuz bu başarıyla sadece kendinize katkı sunmakla kalmayıp ülkemizin tanıtımına da katkı sundunuz. Bildiğiniz gibi ülkelerin uluslararası arenada tanınması açısından en etkili alanlardan biri spordur. Çok şükür ki ülkemiz her alanda olduğu gibi spor alanında da ciddi başarılara imza attı. Öğrencilerimizin bu üstün çaba ve gayretleri artarak devam ettiği müddetçe Ülkemizin başarısı her geçen gün daha iyi seviyelere ulaşacaktır. Bizler ve öğretmenleriniz her zaman sizlerin yanında olup sizlere gereken her türlü imkânı sağlayacağız.

Spor alanında kendinizi geliştirirken akademik eğitimimizi de aksatmamanız gerekiyor. Özellikle kitap okumayı hayatımızda alışkanlık haline getirmeliyiz. Nasıl ki sporda kendimizi geliştirmek için fiziksel antrenman yapıyorsak kitap okumakla birlikte de zihinsel antrenman yapmış oluruz. Kendimizi hem bedenen hem de zihinsel olarak geliştirirsek hayatın tüm alanında başarılı olmuş oluruz. Tekrar bu başarınızdan ötürü sizlere ve başarınızda emeği geçen okul idarecileri ve öğretmenlerinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler veren Müdür kurtaran, Milli takım formasıyla katılacakları uluslararası şampiyonalarda öğrencilerimize başarılar diledi.

Batman Spor Lisesi Öğrencileri Mazlum Demir ve Şükran Ayaz 18 Temmuz 2021 tarihinde Estonya’da yapılacak olan Avrupa Yürüyüş Şampiyonasında Hayretin Yıldız ise 26-27 Ağustos 2021 tarihinde İtalya’da yapılacak olan Avrupa U18 Şampiyonasında Milli Takım Formasıyla ilimizi ve ülkemizi temsil edecekler.

 

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.