Hoşgeldiniz  

BASINDA BİRLİK BERABERLİK ŞART

Halit BEYTÜT | 05 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Geçmişte Batman yerel basının ne denli güçlü olduğu bilinen bir gerçektir. Yalnız son dönemlerde bu güçlülüğünü sanırım azda olsa yitirmiş bulunmaktadır.

Etkinliğini önemli ölçüde yitiren bir yerel basının bulunduğu ilde de artık sanırım ciddiye bile alınmadığını üzülerek ifade etmek isterim. Bunun nedenlerinden biri de basınımız arasındaki ayrıştırıcılıktır.

Birbirlerini sevmeyen yeri ve zamanı gelince birbirlerini çekiştirmekten de kaçınmayan basımızın halk nezdinde etkinliğini kaybetmesi gayet doğaldır. Bu nedenle basın mensupları arasında birlik ve beraberliğin tahsisi artık kaçınılmaz bir hal almıştır.

Basın arasında sevgi ve saygı kavramının kalmadığını üzülerek ifade etmek isterim.

Basının ciddi anlamda işlerlilik kazanması için gereken ciddiyeti artık elden bırakmamak gerektiğinin kaçınılmaz olduğunu vurgulamak isterim.

Yıllardır Batman yerel basın içinde olan biri olarak basınımızın son dönemlerdeki ciddiyetten uzaklaşmasını son derece büyük bir talihsizlik olarak görüyorum.

Öylesine ciddiyetten uzak bir görünüm kazanmışlarımız var ki çok üzüldüğüm bir noktayı daha burada belirtmekte yarar görüyorum, O da ne yazıktır ki bazı meslektaşlarımızın ısmarlama haber bile yaptıklarına tanık olmaktayız buda meslek adına son derece utanç verici bir durumdur.

Önem arz etmeyen düğün ve dernekleri görkemli bir olay olarak yansıtmak sanırım son derece abartılı bir durumdur.

Bu yüzden artık tüm meslektaşlarımızın özellikle esas mesleklerine dönmelerini ve tarafsızlık ilkesiyle görevlerini yapmaları en büyük dilek ve temennimdir.

Batman basınının etkin olması bizleri gururlandırır bu yüzden eski güçlülüğümüzü artık yeniden edinmemiz gerektiğini özellikle vurgulamak isterim.

Burada hiç ama hiçbir meslektaşımı rencide etmek gibi bir niyetimin olmadığını ifade ederken, sadece yerel basınımızın eski görkemli günlerine ve etkinliğine erişmek dileğimdir.

Batman basını bulunduğu ilin gözü, kulağı ve de dilidir bunların göstermelik olmadığını kanıtlamak bizim elimizdedir.

Yeniden daha güçlü ve daha etkin bir batman yerel basının olması dileklerimle.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.