Hoşgeldiniz  

BAŞKAN ÇİFTÇİ “ESNAFIMIZA CAN SUYU OLACAK”

admin | 13 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAŞKAN ÇİFTÇİ “ESNAFIMIZA CAN SUYU OLACAK”

KOSGEB tarafından başlatılan mikro ve küçük işletmeler için hızlı destek programı kapsamında 550 Bin TL’ ye kadar verilen destek çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Batman Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi “Batman Esnafımıza can suyu olacak 40 milyon lira faizsiz kredi için aracı olduk” dedi.

KOSGEB tarafından başlatılan mikro ve küçük işletmeler için hızlı destek programı kapsamında 550 Bin TL’ye varan desteğin içeriği ile ilgili Batman Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi’nin talebi üzerine ücretsiz danışmanlık hizmeti verildi.

Projenin esnaf tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Çiftçi “20 gün içerisinde Batman Esnaf Sanatkârlar odası ve Batman Ticaret odası üyelerine bağlı 1700 civarında işletme destek hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Bu işletmelerden 80 işletme başvuru şartlarını sağlayıp danışmanımız desteğiyle başvurularını yaptılar. Bunun dışında en az 30 işletme danışmanımızdan bilgi aldıktan sonra bireysel başvurusunu tamamladı” dedi.

Proje detaylarına değinen Başkan Çiftçi, “190 işletme en az 1 personel en fazla 5 personel istihdam şartıyla yaklaşık 400 yeni mezun veya son 3 yılda 180 günden fazla sigorta primi yatmamış üniversite mezunu veya teknik lise mezunu gencin istihdamına katkıda bulunuldu. Ayrıca 40 milyon TL 2 yıl sonra ödemek şartıyla faizsiz kredi desteği sağlanıldı. 40 milyon TL desteğin yarısı istihdam yapıldığı gibi hesaplara girecek diğer yarısı altı ay sonra hesaplara girecek” şeklinde konuştu.

Açıklamasının devamında Çiftçi “Esnaflardan isteğim bu parayı iyi değerlendirmeleri ve bu destekten gelen para ile mal almaları ve ticaretlerini canlı tutmaları” ifadelerini kullandı.

Başkan Çiftçi, bu projeyle sınırlı kalmayacağını belirterek bundan sonra KOSGEB, DİKA, İŞKUR, SGK ve Tarım İl Müdürlüğü gibi destek veren kuruluşlarla iletişim halinde olacaklarını destek paketlerinin incelenip esnaflara uygun olan projeler için ücretsiz danışmanlık hizmeti verileceğini, bölgenin özellikle ilimizin kalkınmasında öncü olacaklarını vurguladı.

24 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.