Hoşgeldiniz  

BAŞKAN EKMEN, GÜVEN TAZELEDİ

admin | 06 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAŞKAN EKMEN, GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye Emekliler Derneği Batman Şubesi’nin 5. Genel Kurul Kongresi, Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Yeniden göreve seçilen Başkan Hüseyin Ekmen ve Yönetimi, güven tazeledi.

  1. Genel Kurul Kongreye katılmak üzere Batman’a gelen Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkan Kazım Ergün, Genel Sekreter Gazi Aykırı ve Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz kongrede divan başkanlıklarına seçilirken, Koçerler Derneği Başkanı Emin Çelik de divan üyesi oldu. Kongreye Özel İdare Genel Sekreteri A. Kadir Özer, SMMMO Başkanı Hayrettin Başaran, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kaplan ve dernek üyeleri katıldı.

Dernek Genel Merkez ve Batman Şubesinin çalışma ve hizmetleri, sinevizyon gösterisi ile izletildi. Kongrede konuşan Başkan Hüseyin Ekmen “Göreve geldiğimizden bu yana Batman’da önemli çalışmalara imza atma gayretinde olduk. Ekibimin yoğun çalışmalarıyla 3 sene içinde üye sayımızı 500’den 13 bine ulaştırarak, Batman’ın en büyük STK’sı olmayı başardık. Ülkemizin her karış toprağında alın teri olan emeklilerimiz için çabalarımız sürecektir. Emekli maaşlarının arttırılması, en düşük emekli aylığının en az asgari ücret kadar olması, emekli aylıkları arasındaki eşitsizliğin giderilmesi, 2000 öncesi emekli olanlara uygulanan intibakın 2000 sonrasına da uygulanması taleplerimizde kararlıyız” dedi.

Kongrede Batman Şubesinin başarılı çalışmalarını takdir eden Genel Başkan Kazım Ergün “Hüseyin Ekmen, mütevazılığı, başarısı ve hoşgörüsüyle Genel Merkezde kendini kabul ettirmiş bir başkan, aynı zamanda Denetleme Kurulu Üyemizdir. Biz hükümete ve partililere emeklilerin talebini her zaman yazılı olarak göndeririz. Bugün televizyonlarda, medyada, emekliyle ilgili bir konu görüşüldüğünde çıkış yeri, Türkiye Emekliler Derneği’dir. 51 yılık bir kuruluşu yönetiyoruz. İyi ki ülkemizde böyle bir dernek var. Biz sadece işçi emeklisinin değil, Türkiye’de bütün işçilerin haklarını arayan bir kuruluşuz. Bu kuruluş olmasaydı, emekli maaşları 300–1300 TL arasında düşük olacaktı. Emeklilerin bayram ikramiyeleri, kuruluşumuzun çabalarının sonucudur. Biz, hak arayan insanlarız” dedi.

Denetleme ve faaliyet raporlarının okunduktan sonra tek listeyle gidilen seçimde Hüseyin Ekmen yeniden Başkan seçilirken,

Yönetim kurulu asil üyeliklere Mehmet Ali Kırşan, Selim Altunkaynak, Kamil Örnek ve Seyfettin Göner, denetleme kurulu asil üyeliklere ise Mine Tüfekçi, M. Bahri Tunç ve Öztekin Kara seçildi.

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.