Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜR, KERMESE KATILDI

admin | 19 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da beyin erimesi hastalığına yakalanan 5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay’ın tedavisine katkı için kermes düzenledi.

Abay çiftinin iki oğlu, beyin erimesi olarak bilinen NCL (Nöronal Ceroid Lipofuscinosis) hastalığına yakalandı. 11 yaşındaki Emircan Mert’in tedavi ettiremeyen Abay çifti, 5 yaşındaki Ahmet Çınar Türkiye’de olmayan 700 bin Avro tutarındaki ilaçla kurtulabileceğini öğrendi.

Batman Valiliğinden alınan izinle düzenlenen yardım kampanyası kapsamında özel bir eğitim kurumunun binasında kermes düzenlendi.

Kermes etkinliğine katılan AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür, Minik Ahmet’in tedavisi için Batmanın tek yürek olmasının takdire şayan olduğu belirterek “Bugün gerçekleştirilen bu kermes ile birlik beraberlik içinde her şeyin başarıya ulaşacağını bir kez daha görüyoruz. Bu anlamda katkı veren herkese takdirlerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Öte yandan Minik Ahmetimizin tedavisi için 31 Ekim’den bu yana gerek Sağlık Bakanlığı gerekse de yerelde İl sağlık müdürlüğümüzle irtibat halinde olduğumuzu ve sürecin takipçisi olduğumuzun bilinmesini isterim. Rabbimden temennim odur ki minik yavrumuzun tedavisi gerçekleşir ve sağlığına kavuşur. Allah onu sevenlerine ve Batmanımıza bağışlasın” dedi.

127 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.