Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜR, ÖĞRENCİLERE YEMEK YAPTI

admin | 26 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür, bu kez öğrenci evinde kolları sıvayıp iftar için yemek yaptı. Çat kapı evlere yaptığı ziyaretlerle bilinen Başkan Gür, bu kez usta aşçılığını mutfakta gösterdi. Batman Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde okuyan Afrikalı Müslüman öğrencilere yöresel yemeklerden Gözleme (Şam Borek), çorba, tavuk ve salata yapan AK Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür, aynı zamanda yer sofrasında onlarla birlikte iftarını açtı.

“BAŞKANIN ELLERİNE SAĞLIK”

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Afrikalı Müslüman Öğrenciler; “AK Parti İl başkanımız Sayın Av. Akif Gür, Merkez İlçe Başkanı Av. Yusuf Bülbül ve beraberindeki heyeti ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başkanımızın erken gelip mutfağa girmesi ise bizleri son derece sevindirip şaşırttı. Ellerine sağlık. Birlikte kendisinin yaptığı yemekleri yiyip iftarımızı açtığımız için çok şanslıyız. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

“ONLAR BİZİM MUHACİR KARDEŞLERİMİZ”

‘Onlar Bizim Muhacir kardeşlerimiz, misafirimizdir’ diyen AK Parti İl Başkanı Av. Akif Gür ise, gurbette olan Afrikalı Müslümana öğrencilerin kendileri için çok önem arz ettiğini ve fırsat buldukça ziyaretlerine gittiğini söyledi. Başkan Gür; “Hepsi ailelerinden neredeyse imkânsızlıklar içinde binlerce kilometre uzaklıktan gelip öğrenimlerini sürdürüyorlar. İlim ve eğitimin yeri ve zamanı yoktur. Bu Mübarek Ramazan ayında onlarla birlikte iftarımızı açtığımız için bizlerde en az onlar kadar mutlu olduk. Allah hepsinden razı olsun.” diye konuştu.

260 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.