Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜR “SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

admin | 31 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanı Av. A. Akif Gür, beraberinde Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Demir ve zarar tespit komisyonu ile beraber Balpınar beldesini ziyaret ederek çiftçilerle bir araya geldi.

Başkan Gür ve beraberindekiler burada Ilısu Barajının yükselmesiyle Segirka ve Zorköy’de sular altında kalan arazilerde ekim yapan vatandaşlarla görüştü.

Gür, burada vatandaşlara tek tek söz vererek, sorun, talep ve önerini dinledi.

Burada bir açıklamada bulunan Gür Ilısu Barajının ilk türbinin devreye alınması için ilimize gelen Bakanlarımıza, Devlet Su İşleri  Genel Müdürü ve Bölge Müdürüne, Balpınarda yaşanan mağduriyeti birebir ve yüz yüze görüşmelerle ilettiklerini söyledi.

Yapılan görüşmeler neticesinde yaşanan mağduriyetlerle ilgili hasar tespit çalışmalarının başlamasını talep ettiklerini ve talepleri üzerine yetkililer tarafından çalışma başlatıldığına işaret eden Gür “Ilısu Barajı sularının yükselmesiyle Balpınar Beldemizde sular altında kalan ekili arazilerin hasar tespiti için çalışma yapılmasını Milletvekilimiz Ziver Özdemir ile beraber ilgili kurumlardan talep ettik, Talebimiz üzerine AFAD  koordinasyonunda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince hasar tespiti için çalışma başlatılmıştır. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde hasar tespitinin yapılmasından sonra sular altında kalan arazilerle ilgili bilgiler AFAD Başkanlığına gönderilerek bir çalışma yapılacağı tarafımıza iletildi. Çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için milletvekilimizle birlikte süreci yakından takip ediyoruz” dedi.

188 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.