Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜR’DEN DAVET

admin | 05 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, tüm Batmanlıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştireceği toplu açılış törenine davet etti.
AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 6 Kasım Cumartesi günü valilik kavşağında yapılacak olan toplu açılış törenine vatandaşları davet etti.
Açılış töreni öncesi açıklama yapan AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, “20 yılda 23 milyar lirayı aşan yatırım Batman’da eğitim, sağlık, spor, ulaştırma, altyapı, sosyal hizmetler, çevre, şehircilik, sanayi, teknoloji, adalet, kültür, turizm, tarım, orman, enerji ve tabii kaynaklar alanında 20 yılda 23 milyar lirayı aşan yatırım gerçekleştirildi. Geçmişte terör saldırılarıyla gündeme gelen Batman, artık petrol üretimi, sanayisi, ekonomide lokomotif olan tekstil sektörü, eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, spor çevre ve şehircilik gibi her alanda yatırımların sağladığı değişimle adından söz ettiriyor”
Gür konuşmasının devamında “Sayın Cumhurbaşkanımız, Ilısu Barajı ile 103 kamu yatırımının açılışını yapacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın katılacağı törenle Türkiye’nin dev yatırımı “Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES”in açılışı gerçekleştirecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde uzun vadeli bölgesel kalkınma planının temel unsuru olarak hazırlanan ülkenin vizyon projesi Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında temeli 2008’de atılan, Mardin, Şırnak sınırları içerisinde Dicle Nehri üzerinde yapımı tamamlanan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES’in yılda, üreteceği 4,12 milyar kilovatsaat enerji ile ülke ekonomisine yaklaşık 3 milyar lira katkı sağlaması hedefleniyor. Cumhurbaşkamızın  ayrıca Batman’da 1 milyar 36 milyon 969 bin 231 lira bütçe ile yapımı tamamlanan yatırımların da açılışını yapacak” denildi.

Gür “Açılışı yapılacak tesisler arasında, Batman OSB’de fabrika ve işletmelerden oluşan 36 yatırım, aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarından oluşan 12 yatırım, 26 okul, 400 öğrenci kapasiteli 2 pansiyon, 2 spor salonu, öğretmenevi, 15 bin kişilik şehir stadı, olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları ile tam olimpik açık yüzme havuzu, spor salonları, sentetik yüzeyli çim ve halı saha, ağaçlandırma, mantar tesisleri, modern et işleme ve paketleme tesisi, susam tohumu, eleme, işleme ve paketleme tesisi, kırsalda modern turizm otel projeleri, İl Halk Kütüphanesi, 112 Acil Çağrı Merkezi binası, İl Jandarma Karakol Komutanlığı binası, İlçe Emniyet Amirliği binalarından oluşan 103 yatırım bulunuyor. Tüm Batmanlı hemşehrilerimizi gerçekleştirilecek olan açılış törenine davet ediyoruz” dedi.

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.