Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜR’DEN DESTEK ÇAĞRISI

admin | 28 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, çıkan yangında kullanılamaz hale gelen AVM’nin sahiplerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

AVM’nin yönetim kurulu başkanı Hasan Açan,  Baba Nuri Açan ve aile efradının evine giden Başkan Gür, aileye hem geçmiş olsun diledi hem de yanında olduklarını belirtti.

Ziyaret esnasında AVM’ si yanan ailenin mağduriyetinin giderilmesi için harekete geçen Başkan Gür, Batman Valisi Hulusi Şahin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Telefon görüşmesinde İşkur üzerinden 3 formül ile ilgili bir çalışmanın başlatıldığını, bunların kısa çalışma ödeneği, ücret garanti fonu ve personellerin başka firmalarda işbaşı eğitim programı ile istihdamının sağlanması şeklinde bir çalışma içinde olunduğu bilgisini veren Gür, bilirkişi incelemesi bittikten hemen sonra enkaz kaldırma çalışmalarında belediyeler ve özel idare ekiplerinin desteğine ihtiyaç duyulduğunu, söyledi.

Gür, söz konusu enkaz kaldırma işinin de ciddi bir maliyet tuttuğunu bu anlamda da mağdur olan firmanın yükünün daha da ağırlaşmaması ve hafifletmek  için bu konuda desteğe ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

Bütün bunlar yapılırken  bir yandan da firmanın tedarikçilerinin alacakları da göz önüne alındığında bir yardım kampanyasının başlatılmasının uygun olacağını, valilik oluruyla böyle bir girişimde bulunmasının yerinde ve isabetli bir girişim olacağını kaydeden Gür “Buradaki amacımız hem firmanın hem de çalışanların mağduriyetinin daha da ağırlaşmasını engellemek ve bir nevi oksijen çadırı görevi olacak çalışmalarla vatandaşımızın önünü açmaktır” şeklinde konuştu.

Vali Şahin, Başkan Gür’ün Taleplerine ve Önerilerine Olumlu Baktı

Görüşme sonrası, aileyle hasbihal eden Gür, Soraçan markasının salt bir aileye değil, tüm Batman’a ait olduğunu belirterek  maddi ve manevi her tür desteğe hazır olduklarını vurguladı.

Gür “Hem personellerin hem de firmanın mağduriyetinin giderilmesi için yaptığımız önerilere olumlu bakıldı. Aile ile Valilik nezdinde görüşme gerçekleştirilecek. Bu görüşmeden sonra çalışmaları hızlanacaktır” diye konuştu.

Ziyaretten dolayı  memnuniyetlerimi  ifade eden Baba Nuri Açan ve firma yetkilisi Hasan Açan İl Başkanı Gür’e, isabetli ve çözüm odaklı yaklaşımından ve duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

324 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.