Hoşgeldiniz  

BAŞKAN POLAT’TAN YOLSUZLUKLARLA İLGİLİ SERT AÇIKLAMA

admin | 16 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gelecek Parti Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat Batman İl Sağlık Müdürlüğünde yaşanan yolsuzluklarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Polat, Batman İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan yolsuzluklarla ilgili yapılan açıklamaların lehte ve aleyhte olan açıklamalar yetersiz olup, birilerini kollamaya yönelik veya birilerini haksız yere töhmet altında tutmaya yönelik olduğunu söyledi.

Polat, Haber yapan gazeteler siyasi hesap gözetirken kendi dönemlerinde yaşanmamış yolsuzlukların sorumluları olarak ilan edilen il başkanı ve merkez ilçe başkanının kardeşleri sorumlu olarak ilan edilmeleri doğru olmadığını belirtti.

Tam tersine enfeksiyondan kaynaklı oluşan çocuk ölümlerinin ortaya çıkmasında olayların örtbas edilmemesi gerektiğini savunarak kendilerine yakışan tavrı sergilemek istediklerini vurgulayan Polat “Ancak İl Sağlık Müdürü Hastane Baştabibi ve yöneticilerini koruyup, olayı ısrarla örtbas etmeye çalışmış ve herkesin susmasını sağlamıştır. Mütemetlerin 10 yıl boyunca adeta İl Sağlık Müdürlüğünü soydukları ve bunu hiçbir zaman kontrol etmeyen yöneticilere verilmesi gereken cezanın yerine bir kaç personelin kurban edilerek cezalandırılıp, olayın kapatılması Batman’daki sağlık kurumlarındaki idarecilerin yolsuzluk boyutunu ortaya koymaktadır” dedi.

“İLİN MÜLKİYE AMİRİ DOĞRU BİLGİLENDİRİLMEDİ SİYASİLER OLAYA SEYİRCİ KALDI”

Bu olay gösteriyor ki mülki amir kurum müdürleri tarafından doğru bilgilendirilmemekte ve yanıltıcı bilgi sunmaktadırlar. Siyasiler yolsuzluk olayları basında yayınlanarak Türkiye gündemine geldikten sonra açıklama yapma gereği duydular Başkan Polat “Siyasetçilerin yaptıkları açıklamalarda İl Sağlık Müdürü ve yöneticileri koruma altına aldıkları görülmüştür. Siyasetçiler İl Sağlık Müdürlüğünden aldıkları bilgiler doğrultusunda açıklama yaptılar. Olay ile ilgili karar bugün verilmiş değil, aylar önce verilmiş ve Batman halkı bilgilendirilmemiş açıklama ise olayın üzerine gidilip bu ve buna benzer yoksuzlukların üzerine gidilip aydınlatılarak ve suçlu görünenler ve ihmalkârlık gösterenler cezalandırılmalıdırlar. İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanlarının kardeşlerinin İl Sağlık Müdürlüğünde yönetici olarak atanmaları siyasi etiğe aykırı olduğunu düşünüyorum. Bu olayda mahsum olan Hakkı Ural ve Atıf Gür sözde savunma moduna girip iktidarı korumaya çalışmışlardır” diye konuştu.

“SORUŞTURMA GEÇİREN MEMURLAR NASIL EMEKLİ OLDULAR”

Olayda kınama cezası alan İl Sağlık Müdürü ve idarecileri Hangi hukuki gerekçe ile soruşturması devam eden şahsi veya şahısların emekliliklerini kabul ettiğinin altını çizen Polat, İlde memurların emeklilerini onaylayan İllin mülkiye amiri Vali, kendisini aldatma ve evrakta sahtekarlık yapma gerekçesiyle, İl Sağlık Müdürü ve diğer yöneticiler ile ilgili soruşturma başlatmalıdır. Olaylarda bu kadar ihmali açık seçik ortada iken İl Sağlık Müdürü ve bazı yöneticilerinin görevlerine devam etmeleri akla siyasiler ile ilgili soru işaretleri bırakmaktadır” ifadelerini kullandı.

Gelecek Parti Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat açıklamasında “Bir hafta önce sosyal medya hesaplarımda gündeme getirdiği hastane enfeksiyonundan kaynaklı iki evladımızın ölümü ve 8 hastamızın daha tedavilerinin devam etiği olayı üzerine mülki amir ve iktidar temsilcisi hesap sorma yerine kulak tıkatması akla farklı sorular getirmektedir. Kamuoyu yılardır sağlıkta yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlüklerin aydınlanmasını beklemektedir. Bu tuğla çekilmeli ve kimler altında kalacak ise kalmalı ve sağlık çetesi çökertilmeli diyor. Gelecek Parti olarak yapılan yolsuzlukların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.