Hoşgeldiniz  

BAŞKAN VEKİLİ ŞAHİN 3,5 AYIN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPTI

Halit BEYTÜT | 15 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman belediyesine kayyum olarak atanan batman valisi Hulusi şahin önceki gün BİG Mamos kafede düzenlediği basın toplantısında belediye ile ilgili 3,5 aylık dönemlerinin icraatlarını anlattı.
Belediye başkan vekilliği görevini aldığından bu yana geçen 3. 5 aylık dönemlerinde yaptıklarını basın mensuplarıyla paylaşan şahin batman için hedeflerinin 2030 ve 2034 yılları olacağını söyledi. Şahin ilk etapta belediyede iş düzeninin sağlanması için gereken ilk adımı attıklarını; kimin nerde kimin kimseyle olduğu konusunda önemli bir düzenlemeyi getirdiklerini ve belediye araçlarının sadece hizmet konusunda kullanılacağını ifade etti.
Şahin 3. 5 aylık dönemlerinde özellikle kaçak yapılara taviz verilmediğini birçok kaçak yapının yıktırıldığını ve bundan sonrada yıkmaya devam edeceklerini özellikle ifade etti.
Yasal inşatlar için ruhsatlarda kolaylık sağlandığına da işaret eden Şahin vatandaşların bu konuda müsterih olmalarını söyledi. Göreve geldiklerinde bir depoda yaptıkları incelemeler esnasında iki adet kullanılmamış motosikleti tespit ettiklerini kullanmadıkları motosikletleri neden aldıklarına da bir anlam vermediklerini belirten şahin, iki motosikleti de Emniyet müdürlüne kullanmaları için verdiklerini de sözlerine ekledi.
Motosikletin bulunduğu belediyeye ait depoda birde zabıtaların yakalarına takmaları için alınan yak mikrofonlarını bulduklarını belirten şahin, bunları da kullanmadıklarını dünya kadar para ile aldıkları bu tür malzemeleri neden kullanma gereğini duymadıklarını da sözlerine ekledi.
Nevroz alanına oto pazarını kuracaklarını da belirten belediye başkan vekili şahin fen ekiplerince batmanda 200 bin ton asfalt döşemesini hedeflediklerini ifade etti.
Çok katlı apartmanlarda olası bir yangında oraya ulaşabilecek bir itfaiye aracını da almak için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Şahin, bu itfaiye aracının fiyatının 8 milyon civarında olduğunu da belirtti. İtfaiye müdürlüğünü güçlendireceklerini, her mahalle muhtarına bir bina yapacaklarını ve bu binaların elektrik ve su giderlerinde belediyenin ödeyeceğini ifade etti.
Taziye evlerinin da daha öncede belirttikleri gibi oradaki giderlerinde yine belediye tarafından ödeneceğini yineleyen başkan vekili Şahin, kurban bayramında 15 bin aileye şeker ev limon dağıtılacağını da sözlerine ekledi.
Şahin ayrıca ekmek dağıtım noktalarını da arttıracaklarının altını çizdi. Başkan vekili şahin, Yapılacak olan hizmetleri göz boyama için değil bünyevi ve kalıcı hizmetler olmasına gereken titizliği göstereceklerini belirtti.
Spor işlerini de yeniden düzenlediklerini ifade eden şahin, amatör spora gereken her türlü katkıyı vermekten kaçınmayacaklarını da sözlerine ekledi.
Esentepe millet parkının bölgenin en görkemli parkı olacağına da işaret eden Şahin Batmanın çehresini değiştirmek adına her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmayacaklarını da vurguladı.
Batman için son drece olumlu adımların atılacağının da altını çizen başkan vekili ve batman valisi Hulusi şahin batmanın bulunduğu gözelikten daha da güzelliklerle donatılması gerektiğinin de altını izdi.
Batmanda su kesintisinin daha az olması için 20 bin kapasiteli bir depoyu Çamlı tepe mevkiine kuracağını böylece su kesintilerini asgariye indirmeyi gerçekleştireceğine dikkati çekti.
Atatürk parkının batmanın kalbi olduğuna da işaret eden Şahin burada arkadaki kamuya ait binaları d yıkarak parka katacaklarını v son derece mükemmel batmana yakışır bir park oluşturacaklarını ifade etti.
Bizlerde sayın valimizin bu konuda gereken her türlü adımı atacağı inancını taşıyor kendisine her iki mukaddes görevlerinde de başarılar diliyorum.

131 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.