Hoşgeldiniz  

BATIGÖZ’ÜN TEMELİ ATILDI

admin | 14 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yurtiçi ve yurtdışında birçok Hastanesi bulunan Batıgöz Sağlık Grubunun İlimizde açacağı 11. Hastanenin temeli atıldı.

İlimiz Tilmerç Mahallesi Beşikçi Caddesi Çocuk Yuvası yanında inşa edilecek hastane için düzenlenen temel atma törenine; Vali Hulusi Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Batıgöz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Söyler, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, Belediye Başkan Yardımcıları ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Temel atma töreninde Batı Göz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Söyler ve Vali Hulusi Şahin birer konuşma yaptı.

Konuşmasında Diyarbakır doğumlu olduğunu, ilk, orta ve lise’yi Batman’da okuduğunu, Batman’da büyüdüğünü ve bu topraklara borcu olduğunu ifade eden Op. Dr. Mehmet Söyler “Bu topraklara olan borcumuzu ödeme gayreti içerisindeyim. Herkes kendi imkanları doğrultusunda bu şehre bir şeyler yaparsa, Batman’ın kalkınmasına katkı sunmuş olur. Bugün bizim sağlık grubunun 11. halkasının temelini atıyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki senenin sonunda bitirmiş olacağız. İnşallah bölgenin en iyi ve güzel hastanesi olacak. Gözün yanında başka branşlarda da hizmet vereceğiz. Biz Batman’a, Ankara’nın doğusunda hiç olmayan cihazları getireceğiz. Batmanlı hemşehrilerimin büyükşehirlere gitmesine müsaade etmeyeceğiz. Burada vatandaşlarımıza her türlü sağlık hizmeti verme gayreti içerisinde olacağız. Desteklerinden dolayı başta Sayın Valim olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Vali Şahin “Batman’a bir sağlık yatırımının temelini atmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sağlık yatırımı ister kamu, ister özel sektör olsun bulunduğu yere çok ciddi değer katıyor. Özel hastaneler hem sağlık hizmeti anlamında, hem istihdam hem de Türkiye’nin dışından da hasta kabul etme suretiyle ülkemize ciddi anlamda döviz girişi sağlıyor. Batman’daki özel hastaneler halkasına Batıgöz Grubunu da inşallah çok kısa bir süre içerisinde ekleyeceğiz.

Batıgöz Sağlık Grubu, sağlık zincirlerinin 11’ncisini Batman’a kazandırıyor. Çok insana istihdam sağlayan, çok hastaya hizmet veren ve çok sayıda kişiye kendi memleketinde şifa imkanı bulmayı sağlayan bir hizmeti, Söyler ailesi Batman’a getiriyor. Batıgöz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Söyler’e, ortaklarına böyle bir yatırımı Batman’a kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şahin davetlilerle birlikte hastanenin temeline ilk harcı bıraktı.

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.