Hoşgeldiniz  

BATMAN, 12 MART’I ANDI

admin | 12 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulünün 100. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü programı gerçekleşti.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa Vali Hulusi Şahin, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Garnizon Komutanı Hava Seyrusefer Albayı İhsan Kaplan, Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kamu Kurum Yöneticileri, STK temsilcileri, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Hamdullah Altun’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Programın devamında Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri Hicran Yeşilmen ‘Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak’, Arda Sezgin ‘Birlik’ ve Zehra Eminel ‘Bülbül’ adlı şiirleri okudular. Okunan şiirlerin ardından ‘Hakkın Sesi Mehmet Akif Ersoy’ konulu sinevizyon gösterimi ve Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Öğrencisi Sultan Rüzgar’ın İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumasıyla program devam etti.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü programı ‘On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal’ temalı resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulünün 100. Yıldönümü olan 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.