Hoşgeldiniz  

BATMAN ARAÇ İSTİLASINA UĞRADI…

Halit BEYTÜT | 24 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her geçen gün büyüyen ve de gelişen ilimizde sanırım insanlardan çok araç bulundurmaya başladı. Araç sayısının her geçen gün katlanarak artması doğal olarak şehir trafiğini de olumsuz yönde etkilemeye başladı.

Araç sahiplerinin özellikle oto parkları tercih etmeyip ilimizin cadde ve sokaklarına araçlarını park etmesi son derece yanlış bir uygulama olduğu kadar da şehir estetiğin de olumsuz bir şekilde yansıyor.

Belediye seçimlerine az bir süre kaldı kazanacak olan belediye başkanının da bu konuya ivedilikle el atması ve özellikle cadde ve bulvarlarımızda araçların park etmemesini sağlamalıdır.

Bu konuya gereken hassasiyet gösterilmez ve kulak arkası yapılmazsı halinde ilerleyen zaman süreci içinde şehrimiz tamamen araç istilasına uğrayacak ve inanılması zor bir trafik keşmekeşliğine neden olacaktır.

Batman şu anda bölgemizin en çok beğenilen ve en çok göç alan bir ili olduğu gerçeğini göz ardı etmeksizin bu güzel şehri rencide edecek har türlü olumsuzlun karşısında olmamız gerektiğine inanıyorum.

Batman hepimizin olmazsa olmazıdır.

Hal böyle olunca artan araç sayısına karşı gereken önlemin alınmaması karşısında içinde çıkılmaz ve hatta yaşanılmaz bir il olmaktan kesinlikle kurtulamayacaktır.

Bizler batmanlılar olarak ilimize kendi gözümüz gibi batmanlı ve yöneticilerden aynı duygularla şehrimizi yönetmelerine dilemek en büyük temennimizdir.

Belediye seçimlerinin olmasına sayılı günler kala her ne kadar seçimler iktidarın istediği gibi geçmese de batman halkı inandığı ve kendisine en yakın hissettiği adaya oyunu vererek mevcut güzelliklere güzellik katmasını beklediğimiz yeni belediye başkanımızın her ne pahasına olursa olsun batmanı yaşanılır bir il haline getirmesi beklenmektedir.

Her kim bu ilin belediyesini kazınırsa kazansın ilk etapta hizmeti ön planda tutmalı ev hangi partiden olursa olsun parti rozetini çıkarıp tüm batman halkının belediye başkanı olduğunu ortaya koymalıdır.

Bu nedenle 31 Mart günü sandıktan çıkacak olan belediye başkanı tarafsızlık ilkesiyle hareket etmeli v tüm batman halkının gönlünün kazanarak tarafsızlık ilkesinde bu şehre hizmeti ön planda tutmalıdır.

Temennimiz artan araç sayısına göre gereken önlemi alıp cadde ve bulvarlarımızda araç parkını yasaklamasını diliyor 31 Mart günü seçilecek olan yeni belediye başkanımıza özellikle başarılar diliyorum.

317 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.