Hoşgeldiniz  

BATMAN BAROSU, KADIN CİNAYETLERİNİ LANETLEDİ

admin | 28 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi üyeleri, Baro Hizmet Binası önünde bir basın açıklaması düzenleyerek kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddeti dövizlerle lanetlediler.

Açıklamaya Batman Barosu Abdülhamit çakan, Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Neşe Erpolat ve bazı STK’lar katılım sağladı.

“HİÇBİRİ ÖLMEK İSTEMEDİ, ÖLMEK İSTEMİYORUZ, BURADAYIZ”

Basın açıklamasını okuyan Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Erpolat, Her gün binlerce kadının şiddet gördüğü, katledildiği Ülke’de 23.08.2019 tarihinde yine 3 kadının erkek şiddeti ile hunharca katledildiğini belirtti. Av. Erpolat, erkek şiddetine kurban giden Suriye uyruklu Emel Hac Hüseyin, Tuba Erkol ve birçok kadın cinayetinin yanı sıra bir süre önce Kırıkkale’de vahşi bir şekilde eski eşi Fedai Baran tarafından katledilen Emine Bulut’un “Ölmek İstemiyorum” çığlıklarının vicdanlarda derin yaralar açtığını ifade etti.  Fedai Baran ve nicelerinin ortaya koyduğu vahşetin, kadın cinayetlerinin sonlandırılması için bir an önce somut adımların atılması gerektiğini kaydeden Erpolat, “Sadece medyaya yansıyan olayları değil, bu konulardaki tüm vakalar için acilen tedbirler alınması gerektiğini gözler önüne sermiştir. Buraya Emine Bulut için, Emel Hac Hüseyin için, Tuba Erkol için ve öldürülen tüm kadınlar için bir araya geldik” dedi. Daha sonra sembol olan ve herkesin bildiği birkaç kadının ismi okundu ve kadınlar hep birlikte “Buradayız” diye haykırdı.

275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.