Hoşgeldiniz  

BATMAN BASININDAN TARİHİ ÇAĞRI

admin | 21 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Basını olarak başka illerde görev yapan profesör ve doçent doktorlara tarihi çağrıda bulunuyoruz; kültürüyle yetişip büyüdüğünüz memlekete hizmet etme sırası sizlere geldi.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile siz değerli akademisyenlerimizin memleketinize hizmet etmelerini sağlayacak olan uygun şartlar oluştu; şimdi ahde vefa sırası sizlere geldi.

“BÖLGENİN EN MODERN HASTANELERİNDEN BİRİ

Yeni hizmete sunulan 810 yataklı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi modern yapısı, son teknoloji sağlık donanımıyla bölgenin en gözde sağlık yatırımlarından biri olarak görülüyor.  15 Aralık 2020’de ilk hasta kabulüne başlayan Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  111 bin metre kare kapalı alan, son teknoloji tıbbi cihazlar, 170 poliklinik odası, 18 ameliyathane salonu, 130 yoğun bakım yatağı, 14 yan dal branşı ve 20’ye yakın özellikli sağlık hizmeti birimi ile her akademisyenin görev yapmak isteyeceği dev bir sağlık tesisi olarak dikkat çekiyor.  Batman’ın 3’üncü basamak sağlık hizmetini almasını sağlayan Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık alanında büyük bir açığı kapattı.

BATMAN BASINI OLARAK TARİHİ ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ

Batman Basını olarak ‘Şimdi ahde vefa vakti’ diyerek Batmanlı profesör ve doçent doktorlara tarihi çağrıda bulunuyoruz; Başta Milletvekili Ziver Özdemir’in büyük gayretleri olmak üzere emeği geçen herkese Batman Basını olarak teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra siz değerli akademisyenlerimizde buyurun gelin; yıllardır özlemini çektiğiniz kendi memleketinizde hemşehrilerinize hizmet edin. Şartlar sizler için uygun hale getirildi, şimdi görev alma sırası sizlere geldi.

MEMLEKET BİLİNCİNE SİZLER DE ÖN AYAK OLUN

Ülke genelinde birçok ilin memleket bilinciyle hareket edip kendi yetiştirdiği öz evlatlarıyla sorunlarına kalıcı çözümler üretirken Batman’ın ise memleket bilincinin pek gelişmediği dikkat çekiyor. Batman’ın da diğer iller gibi birçok alanda ülkeye kazandırdığı akademisyen, iş insanı, sanatçı gibi yetiştirdiği önemli öz evlatları bulunuyor. Memleket bilinciyle Batman’ın da gelişmesine katkı sunmak için şimdi sıra siz değerli Batmanlı akademisyenlere geldi. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde memleketinize hizmet etme fırsatı sizler için oluşturuldu. Batman, yetiştirdiği öz evlatlarıyla hizmet alma şansını siz değerli akademisyenlerin elini taşın altına koymasıyla oluşacak.

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.