Hoşgeldiniz  

BATMAN BÜYÜYOR, GELİŞİYOR AMA…

Halit BEYTÜT | 11 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Merkez nüfusu 600 binlere varan ve bölgenin en hızlı gelişen bununla binlikte de büyüyen bir il olan batman ne yazıktır ki bu gelişim ve büyümeyle birlikte de en fazla işsizini bünyesinde barındıran bir il konumundadır.

Bu ilde yaşayan bir fert olarak işsizliğin had safhaya ulaştığını gördükçe gelişmenin ve de büyümenin hiçbir anlam taşmadığına tanık olmaktayız.

İş adamı diye geçinip caka satanların bir hayli fazla olduğu ilimizde ne yazıktır ki istihdama yönelik en ufak bir adım bile atmadıklarına tanık olmak bizlere gerçek manada büyük acı veriyor.

Kendi çıkan ve menfaatleri için yapmadıkları entrika kalmayanların bu ilde iş adamı diye caka satmalarına da bir anlam veremiyorum.

Batman böylesine talihsiz, böylesine sahipsiz bir il olmamalıydı.

Batmandan kazandıklarını bar ve pavyonlarda yiyenlerin kendi yaşadıkları ve doldurdukları ceplerini nerede kazandıklarını umursamadan etraf sadece hava atmak için para dağıtmayı kendilerine alışkanlık yapan sözde zengin ancak özde züğürt olanların kendi illerine bir şeyleri kazandırma çabası içine girmemelerini de büyük bir ibretle izlemekteyiz.

Bu nedenle bizler şarkının tekrarlanan nakaratı gibi batmanın sahibi yok şarkısını dilimizden düşürmemekteyiz bizler söylüyoruz onlar ise sadece dinlemekle yetiniyorlar.

Batman yerel basınının da bundan hiç söz etmemesi ve sadece onların hovardalıklarını izlemeye koyulması da apayrı üzüntü verici bir durumdur.

Batman böylesine sahipsiz, böylesine göz ardı edilmesi kimsenin umurunda olmayınca bu ile bir şeyler kazandırmayı da kimsenin aklına getirmeyişi doğal olarak kabulleniliyor.

Sadece birilerinin kendi çıkarları için bir kereye mahsus basın mensuplarına hoş görünmek adına bizler şunu yapacağız, şöyle istirham yaratıp insanları ekmek sahibi yapacağız palavralarını da çok dinlemiş v sonrasında da hiçbir icraatın ortaya konmadığına da tanık olmuşuz.

Bu yüzden ben bir batmanlı olarak bu ile gerçekten çok büyük ihanetler yapmakta olduğunu u görüyor ve buna rağmen kimsenin bu konuda kılını bile kıpırdatmadığını da gördükçe inanılmaz bir şekilde üzüntü duymaya başlıyorum yazıklar olsun bu ilden milyonlarca para kazanıp bu ile bir eser kazandırmayanlar ve yazıklar olsun bu ile ahde vefa borcunu ödememekte ısrar eden sözde iş adamlarına.

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.