Hoşgeldiniz  

BATMAN ÇAYININ ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

admin | 31 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Çayı çevresinde yapılacak peyzaj düzenlemesi ve Batman Belediyesi tarafından yapılacak İstiklal Parkı nedeniyle işletmelerin başka bir yere taşınması için yapılacak çalışmalar ele alınarak görüşüldü.

Şehrin girişindeki Batman Çayı çevresini daha güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla başta belediye olmak üzere ilgili kurumlar tarafında birtakım çalışmaların yürütüleceğini ifade eden Vali Şahin “Yapacağımız çalışmaların ilk etabı olarak Diyarbakır Köprüsünün havaalanı tarafında birçok sosyal, sportif ve kültürel donatının yer alacağı yaklaşık 170 dönümlük alan üzerine bir park yapacağız. Bu yeşil bir bant şeklinde boylu boyuna devam edecek. Oradaki mülk sahibi vatandaşlarımız ve işletmelerin haklarını da gözeteceğiz. Burayı vatandaşlarımızın gezeceği ve zaman geçireceği bir yer haline getireceğiz” diye konuştu.

İkinci etapta köprünün mansap kısmında bu parkın bir kordon gibi uzatılacağını ifade eden Vali Şahin, söz konusu işletmelerin başka bir yere taşınması ve yer tahsisi konusunda gerekli destekleri sunacaklarını belirterek ilgili kurumların gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Toplantıya; İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DSİ yetkilileri ile ilgili kurumların teknik personeli, Batman Çayı kenarından hazır beton ve briket üretimi yapan işletmelerin yetkilileri katıldı.

 

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.