Hoşgeldiniz  

 “BATMAN ENERJİ ZİRVESİ 2021” BAŞLIYOR

admin | 18 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi tarafından ‘Enerji’nin Kalbi Batman’da Atıyor’ mottosu ile düzenlenen “Batman Enerji Zirvesi 2021” 20-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında Üniversite sosyal medya hesapları ve Batman Üniversitesi webTV kanalından canlı yayınlanıyor.

Batman Üniversitesi’nin coğrafi konum itibarı ile petrol, güneş, jeotermal ve HES gibi farklı enerji kaynaklarına sahip bir bölgede bulunması nedeni ile enerji konusuna tüm yönleriyle odaklanabilen ve bu alanda ihtisaslaşan bir üniversite olmayı amaçlamadıklarını ifade eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Petrol şehri olarak adlandırılan Batman’ın “Enerji Şehri”ne dönüşmesini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla “Batman Enerji Zirvesi 2021″i düzenledik, tüm ilgilileri zirveyi takip etmeye davet ediyorum.” dedi.

Zirvenin iki gün süreceğini belirten Zirve Düzenleme Komitesi Başkanı ve Batman Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Rıda Tür, “Batman Enerji Zirvesi 2021″in akademisyen ve uzmanların katılımı ile sekiz oturum düzenleneceğini belirterek, açılış oturumuna Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve Tüpraş Batman Rafinerisi Müdürü Murat Şimşek’in katılacağını açıkladı.

Batman Enerji Zirvesi 2021’de oldukça geniş bir yelpazede oturumlar düzenlendiğinin ifade edildiği açıklamada zirvenin “birinci oturumda ‘Enerji, Ülkemiz ve Ortadoğu’ konusunun, ikinci oturumda ‘Bölgesel Petrol Kaynakları ve Enerji İhtiyacı’ konusunun, üçüncü oturumda ‘Enerji Yönetimi, Sürdürebilirlik, Kalite’ konusunun, dördüncü oturumda ‘Yenilenebilir Enerji’ konusunun, beşinci oturumda ‘Akıllı Şebekeler ve Endüstri 4.0’ konusunun, altıncı oturumda ‘Enerji Verimliliği’ konusunun, yedinci oturumda ‘Bölgesel Enerji Problemleri ve Çözüm Önerileri’ konusunun işleneceği açıklandı.

Pandemi dolayısı ile zirvenin yüz yüze düzenlenemediğinin belirtildiği açıklamada,  zoom bağlantısı üzerinden uzaktan katılımlı olarak zirvenin düzenlediği, katılımcılarında zirveyi Twitter’dan @batman_univ, youtube’den Batman Üniversitesi kanalını ve Batman Üniversitesi webTV adreslerinden canlı olarak takip edebilecekleri ifade edildi.

“Batman Enerji Zirvesi 2021” hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenlerin https://enerjizirvesi.batman.edu.tr adresini ziyaret edebilecekleri belirtildi.

91 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.