Hoşgeldiniz  

BATMAN GENELGE’YE UYDU

admin | 17 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman, koronavirüs salgını nedeniyle güne adeta hayalet şehir gibi uyandı.

GENELGE İŞE YARADI

Tüm dünyayı tehdit eden ve ölümlere yol açan koronavirüs vakaları ülkemizde de artış gösterince İçişleri Bakanlığı yeni karar ve tedbirler tedbirler aldı.

GENELGE 81 İLİ KAPSIYOR

81 ile gönderilen genelgelere göre kafe, kahvehane, düğün salonu ve spor salonlarının geçici bir süreyle kapatılması kararlaştırıldı. Kalabalık ortamlara girilmesinin de yasak olduğu genelge, yayınlandığı ilk dakikalardan itibaren Batman’da uygulanmaya başlandı. Vatandaşlar mekânları boşaltarak evlerine döndü, işyerleri kepenklerini kapattı.

KÖROĞLU TAKDİR ETTİ

Batman Emniyet Müdürü Köroğu Kıraç da kentteki bu durumu fotoğraf karesiyle sosyal medya hesabında paylaştı. Normal zamanlarda kentin en kalabalık olan Turgut Özal Bulvarı’nın, genelge yayınlandıktan 2 saat sonra bomboş olduğunu görüntüleyen Köroğlu, çektiği fotoğrafı “Batman sağlığı seçti” notuyla sosyal medya ortamında paylaştı.

ESNAF KEPENK AÇMADI

Genelge, sabah saatlerinde de etkisini sürdürdü. Güne İçişleri Bakanlığı genelgesiyle uyanan Batman’da en işlek sokak ve caddeler ıssız ve tenha yerlere dönüştü. Adeta hayalet şehre dönen Batman’da mekanlar kepenkli dururken, sokak ve parklarda da kalabalıktan eser kalmadı. Bu haliyle Batman, adeta hayalet şehir gibi oldu.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.