Hoşgeldiniz  

BATMAN İÇİN OLUMLU BİR HASTANE

Halit BEYTÜT | 18 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizde yapımı tamamlanmak üzere olan 440 yataklı hastane ile Bölge devlet hastanemizin birleştirilmesiyle ilimize Eğitim ve Araştırma hastanesi kazandırılacak yapımının Aralık ayının ortalarında tamamlanması ve açılışı yapılması beklenen hastane ilimiz için sağlık hizmetlerinin daha geniş bir alanda verilmesine olanak sağlayacaktır.

Batman bilindiği gibi her alanda büyüyen ve de gelişen bir il olduğu için sadece merkezdeki hasatlara değil bölgemizin hemen hemen her ilinden ve de kazalarından hasta gelmekte ve mevcut Bölge Devlet hastanemizin yükü oldukça ağırlaştırılmıştı.

Bölge Devlet hastanemizin hasta sayısına yeteri kadar cevap verememesi de göz önünde bulundurularak yapımı tamamlanmak üzere olan kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak inşa edilen 440 yataklı hastane ile birleştirilerek Eğitim ve Araştırma hastanesine dönüştürülmesi son derece olumlu bir karardır.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan batman Valisi Hulusi Şahin Mevcut Bölge Devlet hastanesi ile 440 yatak kapasiteli yeni hastanenin birleştirilip, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verilmesi için sağlık bakanlığı nezdinde yaptıkları teklife olumlu yanıt aldıklarını ve bu nedenle de bu hastanemizin büyük bir olasılıkla Aralık ayının ilk haftasında hastanemizi hizmete açacaklarını söyledi.

Özellikle pandemi döneminde büyük fedakarlıklar yaparak inanılması güç bir sağlık hizmeti veren Bölge Devlet hastanemizin fedakar doktorları, sağlık çalışanları, hemşireleri son derece meşakkatli bir hizmet vermiş ve geceli gündüzlü hizmete koşarak yorgunluktan bitap düşmüş olmalarına rağmen insan hayatını kurtarabilmenin destansı bir mücadele vermişlerdi.

Sadece virüs salgını değil diğer kronik hastalarla da mücadele veren bu fedakar sağlık emekçilerinin de Eğitim ve araştırma hastanesinin hizmete girmesiyle onlarında artık rahat bir nefes alabilecekleri umudu oluşmuştur.

Bu nedenle ben böylesi son drece büyük yarar sağlayacağına inandığım Etim ve Araştırma hastanemizin açılacak olmasını ben son derece batman için hayati bir önem arz edeceğine inanıyorum.

Bu konuda böylesi önemli bir hizmetin batmana kazandırılması açısından emeği geçenleri kutluyor, ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.