Hoşgeldiniz  

“BATMAN KADINI EDEBİYLE ÇALIŞKANLIĞI İLE ÜRETİYOR”

admin | 31 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Kadın istihdamı ve Üretime yönelik değerlendirmede bulundu.

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2015-2020 yılları arasında kadın istihdamı verileri yayınlayarak, Batman Kadının Üretime ve Sosyal Kalkınmaya katkısını ortaya koydu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz “Kadın istihdamı, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma açısından büyük bir öneme sahiptir. Kadınlarımızın Ekonomik Güçlenme ve Finansal Okuryazarlığı artıkça sosyal kalkınmadaki payı da artmaktadır. 2015-2020 yılları arasında 10.245 Kadın İş Sahibi oldu. Batman İŞKUR olarak kadın istihdamının artırılması ve geliştirilmesine büyük önem vermekteyiz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda 2015-2020 yılları arasında 10.245 Kadın işe yerleşti” dedi.

“PROJELERİMİZDE KADIN ÖNCELİKLİDİR”

Kurum olarak yaptığımız en önemli çalışmalardan biriside meslek edindirme kursları ve İşbaşı Eğitim Programlarıdır diyen İl Müdür Eviz “Bu programlar düzenlenirken önemsediğimiz en önemli hususlardan biriside açılan programdaki kadın katılımcı sayısıdır. Son 5 yılda açılan 548 Mesleki Eğitim Kursunda 9587 kişiden % 65’i yani 6170’i kadın katılımcıdır. Aynı Şekilde açılan 4021 İşbaşı Eğitim Programına katılan 18764 kişiden 8933’ü kadın katılımcılardan oluşmaktadır. Görüldüğü üzere sadece bu veriler ışığında bile Batman Kadınının ne kadar sosyal yaşamın ve çalışma hayatının parçası olduğunu göstermektedir. Kadın istihdamı ve projelerdeki yüzdelik oranlarına bakıldığında Batmanın birçok büyük şehrin ilerisinde olduğu apaçık ortadadır. Bu yüzden art niyetli bazı kesimlerin kadınlarımıza yönelik suçlamalarına karşı şunu ifade etmek istiyoruz “Batman Kadını Edebiyle Çalışkanlığı İle Üretiyor, Ya Siz” ifadelerini kullandı.

144 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.