Hoşgeldiniz  

BATMAN KUDÜS İÇİN AYAKTA

admin | 11 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Düşünce ve İnanç Platformu öncülüğünde bir araya gelen STK Temsilcileri,  düzenledikleri basın açıklamasıyla İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıları protesto ederek kınadı.

Atatürk Parkı önünde düzenlenen basın açıklamasına Eğitim Birsen Batman Şubesi Başkanı Mehmet Ergin, Ak Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, Batman Düşünce ve İnanç Platformu Dönem Sözcüsü Şehmus Temiz ve vatandaşlar katıldı.

STK’lar adına Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin okudu. Açıklamasında mevcut sistemin kanı desteklediğini belirten Ergin Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık.

Evet. İnsan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır.

Coviti, stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescidi aksaya saldıran terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek, asgari bir durum arzetmektedir.

Fakat biz şunu da biliyoruz: Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörirst İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır.

Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir.

Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır.

Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir.

Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistinde, Kudüste bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya,

bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlülerin yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz. Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir.  Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir.  Herkes bilsin, duysun ve inansın ki; Kudüs Filistindir. Kudüs İslam şehridir.  Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.

Tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz.  Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi aksa özgürleşmeden, dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir” dedi.

95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.