Hoşgeldiniz  

BATMAN, MEZOPOTAMYA TURİZM VE GASTRONOMİ FUARINA KATILACAK

admin | 24 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATMAN, MEZOPOTAMYA TURİZM VE GASTRONOMİ FUARINA KATILACAK

Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Valiliği ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenecek 1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı 24-27 Mart’ta ziyaretçilerini ağırlayacak.

BATMAN FUARA HAZIR!

Mezopotamya’nın tarih, kültür, doğa ve lezzetleriyle öne çıkması, insanlık tarihinin başlangıcına şahit olan bu özel toprakların benzersiz bir turizm destinasyonu olarak benimsenmesi amacıyla 1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı gerçekleşecek.

Fuarda, Batman’ın Yöresel Lezzeti tanıtılacak, yöresel lezzetler yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Mezopotamya bölgesinin benzersiz coğrafyasını yansıtan Batman, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’ın turistik değerlerinin yanı sıra bölgenin sahip olduğu kültürel, tarihi, inanç ve gastronomik varlıklarını ön plana çıkaran fuar, bölgenin eşsiz turizm potansiyelini gözler önüne serecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı “Komşu İl Diyarbakır’da 24-27 Mart’ta düzenlenecek 1.Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarına hazırız. Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuara Portekiz, Belçika, Rusya, İspanya, Fransa, Azerbaycan, Özbekistan, Irak, İran ve Kamboçya’dan turizm katılımcıları yer alacak. İlimizin turizm alanındaki potansiyelini ve gelişim hedefini ortaya koymak açısından oldukça önemli bir platform olacağına inanılan fuara yurtdışından turizm rotalarında Türkiye olan ülkelerden ve yurt içinden bölgemizdeki tur programlarını tanıtmak ve satışını yapmak amacı ile gelecek profesyonel alım heyetleri ile yoğun bölgesel ziyaret programlarının olacağı planlanmaktadır” dedi.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.