Hoşgeldiniz  

BATMAN NE YAZIK Kİ KORONA BİTTİ SANIYOR…

Halit BEYTÜT | 14 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mütaddit kezlerce bu köşede âcizane tavsiyelerde bulunuyor, koronanın henüz bitmediğine işaret edip halkımızı uyarma gereğini duymamıza rağmen ilimizdeki bir çok insanın üzülerek ifade etmek isterim ki korunma amaçlı gereken titizliğin gösterilmediğine tanık oluyoruz.

Gerek sokaklarda ve gerekse de caddelerimizde dolasan büyük bir kitlenin maskeleri artık takma gereğini duymadıklarına, sosyal mesafelere riayet etmediklerini gözlemledikçe ilerleyen zaman surecinde ilimizde vaka sayılarının artış kaydetmesi kuşkusunu taşıyoruz.

Neden kuralları boşlamışlar?

Neden sosyal mesafeleri hiçe sayıyorlar ve neden hijyene önem vermemezlik yaptıklarına anlam veremiyorum.

Oysa bilindiği gibi korona henüz ülkemizi terk etmiş değil.

Hem kendi sağlıklarını tehlikeye attıkları gibi toplumun sağlığını da ne yazık ki olumsuz yönde etkileyeceklerini umursamayan bu kitlelere dur demenin zamanı hala gelmedi mi eyy zatı muhterem yetkili merciler?

Sokak ve caddelerde gezinen halkı yüzde 90’ı maske takamamakta ısrar ediyor, sosyal mesafeye riayet etmiyor ve bu yüzden de en kısa bir zaman suresinde bunun ilimizde yaratacağı vaka artışına neden olunabileceği ihtimalini lütfen göz ardı etmemek gerektiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum

Ben özellikle il yöneticilerimizden ve yetkili mercilerden ricam bu kadar rahatlıkla kapılmış olan halkımızı mutlaka ama mutlaka ikaz etmeleri yönünde gereken talimatları vakit geçmeden uyarma gereğini duymaları çağrısında bulunuyorum.

Batman halkı ne yazıktır ki sanki kotona bitmiş gibi bir rahatlığın içine girmişlerdir.

İkaz ve denetim olmadığı içinde koronayı bitmiş sanan bu sorumsuzlara hiç vakit geçmeden gereken tedbirlerin alınmasında büyük yarar olacağını düşünüyorum.

Batmanda o kadar rahatlama var ki aşılamada bile karınca yürüyüşü ile devam ediliyor.

Bu da rahatlıklarının bir göstergesi olmaktadır.

Aşılama çalışmalarına ilimizin hemen hemen her yerinde ara verilmeksizin devam ederken aşı olmamakta bile direnenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Ben tüm yetkili mercilerden rica ediyor, halkı bu kadar serbest bırakma gibi bir yanlışlıktan dönmeleri ve gereken tedbirlerin vakit geçirilmeden harekete geçmelerini diliyorum.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.