Hoşgeldiniz  

BATMAN TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

admin | 05 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın tarihi, kültürü ve lezzetlerinin tanıtıldığı Batman Tanıtım Günleri, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda başladı.

Yenikapı etkinlik alanında 5-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Batman Tanıtım Günleri için dün butona basıldı. Tanıtım günleri Valilik öncülüğünde, Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Çadırları gezen kimi vatandaşlar yöresel lezzetleri tadıp alışveriş yaparken, kimisi dolaştıkları stantlarda sergilenen eserler hakkında bilgi alarak adeta ‘Batman turu’ gerçekleştiriyor. Bazı vatandaşlar da fotoğraf çadırında Batman manzaraları önünde fotoğraf çektiriyor. Ülke genelinde ki tüm Batmanlıların buluşmasını sağlayan Batman Tanıtım Günleri’nde Gercüş Üzüm ve Pekmezi, cevizli sucuk, Sason Çileği, Batmanlı Kadınların yaptığı bez bebek ve el işlemeleri, tandır ekmeği ve Batman’a özgü birçok lezzet tanıtılıyor. İstanbul Yenikapı’da ki Batman tanıtım günlerine katılan esnaflar; bu tür etkinlikler Batman’ın tanıtımında iyi rol oynadığını ve böyle etkinliklerin artırılması gerektiğini ve burada yaşayan tüm Batmanlı hemşerilerin desteklerini beklediklerini söylediler.  Batman’ın her yönüyle tanıtıldığı bu etkinlik 8 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek.

Batman Tanıtım Günlerinin resmi açılışı, bugün Adalet bakanı Abdulhamit Gül, Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, ilçe Belediye Başkanları, Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, STK temsilcileri ve tüm ilçe Kaymakamlarının katılacağı törenle Saat 14’te yapılacak.  Batman Valiliği ile Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün, İstanbul Yenikapı’da düzenlediği, 1. Batman Tanıtım Günleri 8 Aralık Pazar günü sona erecek.

197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.