Hoşgeldiniz  

BATMAN VALİSİ DEĞİŞTİ

admin | 12 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATMAN VALİSİ DEĞİŞTİ

3,5 senedir Batman’da görev yapan Vali Hulusi Şahin, önceki gün yayınlanan kararname ile Malatya’ya atandı. Aynı kararname ile Edirne Valisi Ekrem Canalp ise Batman Valiliğine atandı.

Valiler Kararnamesi ile 9 ilin valisi, vali-mülkiye başmüfettişliği görevine getirilirken, 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ile yeni vali atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman Valiliğine, yaklaşık 3,5 yıldır Batman’da görev yapan Vali Hulusi Şahin ise Malatya Valiliğine atandı.

VALİ CANALP KİMDİR?

1971 Yılında Bolu İli Dörtdivan İlçesi Aşağıdüğer Köyü’nde doğan, ilköğrenimini doğduğu köyde, orta ve lise tahsilini ise Ankara’da tamamlayan Ekrem Canalp, 1992 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Avrupa Birliği Hukukunun Yerel Yönetimler Üzerinde Etkisi ve İngiltere Keele Üniversitesinde Yeni Kamu Yönetimi konularında Yüksek Lisanslarını tamamlayan Canalp, evli ve bir çocuk babasıdır.

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.