Hoşgeldiniz  

BATMAN’A RAYBÜS MÜJDESİ

admin | 21 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Diyarbakır-Batman arasında da raybüs seferlerinin başlayacağı müjdesini verdi.

Bakan Karaismailoğlu’nu, Beşiri ilçesinin İkiköprü beldesinde; Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Genel Meclis Başkanı  Abdulvahap Akbaş, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, kamu kurum yöneticileri ile vatandaşlar karşıladı.

YATIRIMLAR HAKKINDA BRİFİNG ALDI VE YÜRÜTÜLEN PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ

İlimizdeki temasları kapsamında Hasankeyf ilçesine geçen Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler, ilçede devam eden yatırımlara ilişkin İlçe Kaymakamı Haluk Koç ve Karayolları Genel Müdüründen brifing aldı.

Daha sonra Hasankeyf-Gercüş karayolunun Üçyol köyü mevkiinde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bin 230 metre uzunluğundaki tünelde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Karaismailoğlu, tünel kaplama betonunun yapılması için hazırlanan kalıbın son vidasını işçilerle birlikte sıktı.

İncelemeler sırasında Hasankey-2 Köprüsü üzerinde İlimiz ziyaretine ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, Binlerce yıllık tarihiyle pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Hasankeyf’te hummalı bir çalışmanın olduğunu belirterek “Bakanlık olarak gerekli denetimleri ve incelemeleri yapmak üzere burada bulunmaktayız. Ilısu Barajının yükselmesiyle meydana gelen ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu ulaşım projelerimizi inceliyoruz. Üzerinde bulunduğumuz köprü Hasankeyf’inikinci köprüsü. Burası 1001 metre uzunluğunda. Bunun bir gerisinde Hasankeyf-1 köprüsü var, o da 465 metre uzunluğunda” dedi.

VALİLİĞE ZİYARET

İlçe ziyaretinin ardından Batman Valiliğini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, Vali Hulusi Şahin’den İlimizde yürütülen hizmetlere ilişkin bilgi aldı.

Ziyaret sırasında Vali Şahin, Bakan Karaismailoğlu’na İlimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, kendilerine teşekkür etti.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU “YOL AKARSU GİBİDİR, GEÇTİĞİ YERE CAN VERİR”

Katılımcılara hitap eden Bakan Karaismailoğlu, Batmanlıların yüreğindeki sevgi rezervinin buradaki petrol yataklarından daha zengin olduğunu belirterek, “Batman medeniyetin mirasıdır. Mezopotamya’yı bereketli kılan Dicle ve Fırat’tır. Yol akarsu gibidir, geçtiği yere can verir. Batman’ın bereketine bereket katan, Dicle ve Fırat gibi yollar inşa ediyoruz” diye konuştu.

Batman’da son 18 yılda 20 projenin tamamlandığının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, sadece karayolu çalışmalarına 3 milyar lira yatırım yapıldığını belirterek,  Batman’da; 15 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunun 156 kilometreye çıkarıldı. Yapmayı düşündüğümüz, Sason-Muş Yolu ve Batman-Savur yolu, şehir girişindeki duble yol, raybüs ve uçak seferleri ile ilgili çalışmalarımız devam edecek “ diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, onarımı devam eden tarihi Perpıra köprüsü ve Malabadi köprüsünde incelemelerde bulunduktan sonra akşam saatlerinden ilimizden ayrıldı.

87 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.