Hoşgeldiniz  

BATMANA VE BATMANLIYA İHANET EDENLER

Halit BEYTÜT | 25 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs salgınının ilimizde her geçen gün vakaların artmasına neden olurken hala bunu görmezlikten gelin ve alınması gereken kurallara uymayanların olduğunu gözlemledikçe bu ile ne kadar ihanet ettiklerini de görüyor gibiyim.

Batmanda özellikle son günlerde hem vatka sayısının arttığını hem de yaşamını yitirenlerin sayısındaki artış bizleri büyük ölçüde endişelendirirken bazı kendini bilmezlerin korona ya karşı tedbirsiz bir şekilde nasıl hareket ettiklerini görmekteyiz.

Batmanlı vatandaşların büyük bir bölümü kurallara uyma adına üzerlerine düşeni yerine getirirken bazılarının hala bunu ciddiye almadıklarını ve bir maskeyi bile takmaktan acizlik duyduklarına tanık olmaktayız.

Yetkililerimizin yaptıkları ikaz ve uyarılara aldırış etmeyen ve kendi canlarını da toplumun canlarını da hiçe sayma gibi bir talihsizlik içine girenlerin hala ilimizde cirit attıklarına tanık oldukça kahroluyoruz.

Emniyet birimlerinin geceli gündüzlü denetimlerine ve devamlı şekilde kontrollerde bulunmalarına karşın birilerinin topluma ne denli zarar verdiklerini bile hiçe sayarak kural tanımazlıkta sınır tanımadıklarına tanık olmaktayız.

İşte bu yüzden ilimize zarar vermekten kaçınmayan bu tipleri Batman ve Batmanlılara ihanet eden kitle olarak gördüğümü vurgulamakta sakınca görmüyorum.

Maskesiz ve sosyal mesafeye uymayanlara yapılan ikaz ve uyarılarında artık bu tiplerce nazarı itibare alınmadığını görmekteyiz.

Bu yüzden bu kendini bilmezlere artık dur demenin zamanının geldiğini ve kurallara uymazlıkta devam etmeleri halinde gözlerinin yaşına bakılmaması gerektiğine işaret etmek isterim.

Batmanlı vatandaşlarında bu kendini bilmezlere karşı gereken tavrı almalarında büyük yarar vardır.

Batman halkı hem kendine hem de batmanda yaşamlarını sürdürenlere zarar veren bu tiplere artık tahammül etmeme gibi bir sorumluluk taşımalıdır diye düşünüyorum.

Ben her gün ilimizde katlanarak artan korona vakalarının bir an önce kurallara uymakla bu artışı durdurabilmenin mücadelesini hep birlikte vermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum.

Batman ilinin korona vakalarıyla gündeme gelmesi hepimizi derinden üzmektedir.

Bu vakaların artışında kimlerin rol oynadığını da artık bu şehirde barınmalarına da müsaade etmeme gibi bir birliktelik içinde olmamız gerekir diye düşünüyorum.

Dileğimiz bu korona virüsü illetinin bir an evvel ilimizden ve ülkemizden defolup gitmesi ve insanlarımızın normal yaşamlarına dönmesidir.

118 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.